SON TV

Türkiye ile Kazakistan arasında 2 milyar dolarlık anlaşma

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev tarafında düzenlenen ortak basın toplantısında, ikili ilişkileri geliştirmenin önemi vurgulandı. Türkiye ile Kazakistan araında 2 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

Türkiye ile Kazakistan arasında 2 milyar dolarlık anlaşma

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, ilişkilerin geliştirilmesini, mükemmele ulaşmasını istiyoruz ifadelerini kullandı. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev ise 2 milyar dolarlık projelere imza attıkları, işbirliğini geliştirmek istediklerini söyledi.

“Türkiye-Kazakistan ilişkilerinin her alanda mükemmel seviyeye ulaşması için önümüzdeki dönemde daha çok çalışacağız.

“Ekonomi, ticaret, savunma, kültür ve eğitim başta olmak üzere ikili gündemimizde yer alan diğer meseleleri de tüm veçheleriyle ele alma fırsatımız oldu.”

2 MİLYAR DOLARLIK PROJEYE İMZA ATILDI

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev ise, genel itibari ile ziyareti çerçevesinde yaklaşık 2 milyar dolarlık projelere imza attıkları bilgisini vererek, “Ben bu iş birliğinden memnuniyet duyuyorum. İki ülke arasında bulunan ilişkileri genişletmek ilk amacımız Bu iş birliğimizi daha da geliştirmeye hazırız” şeklinde konuştu.

ETİKETLER: