SON TV

Türkiye nefesini tuttu! 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları SON.TV’de

31 Mart 2019 yerel seçimleri sonuçları seçim yasakları kalkar kalkmaz, canlı ve anlık olarak Son.Tv’den açıklanmaya başlayacak. Türkiye geneli il il ve ilçe ilçe yerel seçim sonuçları sandıkların açıklanmaya başlamasıyla Son.Tv’nin sosyal medya hesaplarından takip edilecek. Bizi takip etmeye devam edin!

Türkiye nefesini tuttu! 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları SON.TV’de

31 Mart 2019 yerel seçimleri için oy verme işleminin başlamasının ardından seçmenler sandığa gitti. Büyükşehir olan illerde ‘Büyükşehir Belediye Başkanı, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti’ için oy kullanılıyor.

Büyükşehir olmayan illerde ‘İl Genel Meclis Üyeliği, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti’ için köylerde ise İl Genel Meclis Üyeliği ve Muhtarlık ve İhtiyarlık Meclisi için oy kullanılıyor.

Seçimlere Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi katılıyor.

Türkiye, beş yıllık yerel yönetimi seçmek amacıyla sandık başına gitti.

Yerel seçimde iki ittifak ve 12 parti belediye başkanlığı için seçime hazırlandı. Son.Tv olarak yerel seçime dair anlık gelişmeleri sizlere ulaştırıyoruz.

57 MİLYON SEÇMEN SANDIK BAŞINDA

31 Mart yerel seçimi ile Büyükşehir, Belediye, Belde ve muhtarlık adayları seçmek amacıyla tüm illerde oy kullanıldı. Son.Tv olarak, yerel seçim sonuçları sayfamızda seçime dair tüm gelişmeleri sizler için anlık olarak takip ediyor ve size en hızlı şekilde sunuyoruz.

Yaklaşık 57 milyon seçmen, 194 bin sandıkta 12 parti adaylarından birini seçecek. Böylece 30 Büyükşehir olmak üzere 81 ilde belediye başkanları, il ve ilçe meclisleri ile muhtarlar seçilmiş olacak.

Partilerin oy pusulasındaki sırası ise şöyle;

1.Saadet Partisi
2. Bağımsız Türkiye Partisi
3. Türkiye Komünist Partisi (TKP)
4. Vatan Partisi
5. Büyük Birlik Partisi
6. Hür Dava Partisi
7. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)
8. Adalet ve Kalkınma Partisi
9. Demokrat Parti (DP)
10. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)
11. İYİ Parti
12. Halkların Demokratik Partisi (HDP)
13. Demokratik Sol Parti (DSP)

SEÇİM YASAKLARI NE ZAMAN KALKACAK?

Propaganda serbestliği oy verme gününden önceki 10’uncu günün (21 Mart Perşembe) sabahında başladı. Oy verme gününden önceki gün (30 Mart Cumartesi) saat 18.00’de sona erecek.

31 Mart 2019 yerel seçimleri sonuçları seçim yasakları kalkar kalkmaz, canlı ve anlık olarak sitemizden açıklanmaya başlayacak.