SON TV

Türkiye’den 1500 kişi Yunan adasında mahsur kaldı

Bodrum Cup Yelken Yarışları'na katılan 160 yelkenli tekne, bin 500 yarışmacı, fırtınanın 90 km hıza ulaşması nedeniyle Yunanistan'ın Leros Adası’nda mahsur kaldı

Türkiye’den 1500 kişi Yunan adasında mahsur kaldı

Bodrum’da düzenlenen The Bodrum Cup Yelken Yarışları’na katılan bin 500 kişi,  90 km hıza ulaşan fırtına nedeniyle Yunanistan’ın Leros Adası’nda mahsur kaldı. Şarkıcı Bengü’nün de adada mahsur kalan isimler arasında olduğu bildirildi.

Akşam saatlerinde Bodrum’a dönecek olan yarışmacılar fırtınanın 90 km hıza ulaşması nedeniyle Leros Adası’ndan hareket edemedi. 160 yelkenli teknenin katıldığı bin 500 yarışmacının bulunduğu Bodrum Cup Yelken Yarışları bir gün ertelendi.

Teknelerle Leros Limanı’na yanaşan yarışmacıların gün boyu eğlenceli vakit geçirdikleri öğrenildi. Bir gün daha Leros’ta konaklayan teknelerin yarın Leros – Gümüşlük, daha sonra da Gümüşlük – Bodrum etabını tamamlayacakları aktarıldı.

Teknelerle Leros Limanı’na yanaşan yarışmacıların gün boyu eğlenceli vakit geçirdikleri öğrenildi.

The Bodrum Cup’un kurucu Başkanı Erman Aras, Leros Adası’nda kaldıklarını ifade ederek “Yarışların 3’üncü ayağı Leros – Datça, Körmele etabı rüzgar nedeniyle yapılamadı. 60 mil hızla esen rüzgar (90 km hız) şiddeti nedeniyle yarışmacılar şehrin tadını çıkardılar. Sabah saat 10.00’da Leros – Gümüşlük etabı yapılacak” dedi.

Fırtına nedeniyle yarışın Leros ile Datça-Körmen, Körmen ile Bodrum Kissebükü ve son gün de Kissebükü-Bodrum arasında yarışlar iptal edildi.

The Bodrum Cup’un kurucu Başkanı Erman Aras, Leros Adası’nda kaldıklarını ifade ederek “Yarışların 3’üncü ayağı Leros – Datça, Körmele etabı rüzgar nedeniyle yapılamadı.

ŞARKICI BENGÜ DE ADADA MAHSUR KALDI

Etkinliği izlemek için Yunanistan’da bulunan  ünlü popçu Bengü de adada mahsur kalan isimler arasında.

Konuyla ilgili bilgi veren Banu Şen, teknelerin güvenli bir yerde olduğunu ve mahsur kalan kişilerin sağlık durumunun iyi olduğunu, cuma günü Bodrum’a döneceklerini aktardı.

ETİKETLER: