SON TV

Türkiye’ye Almanya Hükümeti’nden destek geldi!

Ekonomik saldırıya uğrayan Türkiye'ye bir destek de Almanya Hükümeti'nden geldi.

Türkiye’ye Almanya Hükümeti’nden destek geldi!

Türkiye ekonomisi üzerinde oynanan manipülatif oyunlara ilişkin olarak bir destek açıklaması da Almanya’dan geldi. İtalya’nın ardından Alman Hükümeti de “Türk ekonomisinin istikrarlı olması bizim de çıkarımıza, gelişmeleri izliyoruz” açıklamasında bulundu.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, “Türk ekonomisinin istikrarlı olması bizim de çıkarımıza, gelişmeleri izliyoruz. TL’nin değer kaybını yakından izliyoruz, şu anda kaygı veren bir durum yok” ifadesini kullandı.

Seibert, basın toplantısında, Türkiye’deki durumun Alman şirketlerine nasıl bir ekonomik etki yapacağı konusunda yorum yapmak istemediğini söyledi.

“ALMANYA, TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ TİCARİ ORTAĞIDIR”

Baron, başkent Berlin’de düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerin Türkiye’deki gelişmelere ilişkin sorularını yanıtladı.

Türkiye’deki ekonomik gelişmelerin Almanya’ya yansıyıp yansımayacağı konusunda şu an bir değerlendirme yapamayacağını ifade eden Baron, “Almanya, Türkiye’nin en önemli ticari ortağıdır ve iki ülke arasındaki ticaret hacmi 37,7 milyar avrodur.” dedi.

Almanya Maliye Bakanlığı Sözcüsü Jannette Schwamberger de Türkiye’deki gelişmelerin G20 üyeleri arasında ele alınıp alınmayacağı veya bir toplantı yapılıp yapılmayacağına ilişkin soru üzerine, bu konuda bir bilgisinin olmadığını söyledi.

ETİKETLER: