SON TV

TÜRKSAT, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla TL’ye dönüyor

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından TÜRKSAT'a 'TL'ye dön' çağrısı yapılıyordu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatıyla TÜRKSAT TL'ye dönüyor.

TÜRKSAT, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla TL’ye dönüyor
Anadolu Yayıncılar Derneği, uzun zamandır TÜRKSAT’a ‘TL’ye dön’ çağrısında bulunuyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla TÜRKSAT TL’ye dönüyor. TÜRKSAT anlaşmaları Türk Lirası üzerinden yapacak.
Haber7.com’un haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yapılan başkanlık divanı toplantısında ‘TÜRKSAT TL’ye dönmeli’ dedi.

“TÜRKSAT TÜRK LİRASINA DÖNSÜN”

“AVM’ler kiralamaları Türk Lirası üzerinden yapsın” diyerek bu konuda kararname çıkartan Erdoğan, başkanlık divanı üyelerine ‘TÜRKSAT da Türk Lirası’na dönsün” talimatını verdi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “Son dönemde doların artmasıyla birlikte ulusal ve yerel televizyon kanallarının maliyetleri de yükseldi. Bu maliyetlerin en önemlisi uydu maliyetleridir. Doların artmasıyla birlikte uydu ücreti ödemeleri neredeyse iki katı arttı. TÜRKSAT yönetimi bizlere yardımcı olmak için doları belirli bir noktada tutuyor. Ödemeleri güncel dolar kuru üzerinden yapmıyor. Ancak her ay zam geliyor. Reklam zaten azaldı. Böyle bir ortamda yerel televizyonlar ayakta kalamaz. Anadolu medyasının ayakta kalması demek mili iradenin, demokrasinin ayakta kalması demektir. Milletin ayakta kalması demektir. Bu noktada konuya el atan, TÜRKSAT’a TL’ye dön talimatı veren Cumhurbaşkanımıza üyemiz bulunan 328 yerel medya kuruluşu adına teşekkür ediyoruz” dedi.
ETİKETLER: