SON TV

Ucuz meyve sebze nerede satılıyor? İşte ucuza sebze satılan yerler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ipucunu verdiği belediyeden halka doğrudan sebze meyve satışları için öncü İstanbul Büyükşehir Belediyesi oldu. Peki İstanbul'da ucuz meyve-sebze nerelerde satılacak? İşte ucuz sebze alınabilecek yerler...

Ucuz meyve sebze nerede satılıyor? İşte ucuza sebze satılan yerler

Yükselen sebze meyve fiyatlarını aşağı çekmek için ilk somut adım İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından atıldı. Sebze ve meyvelerde görülen fahiş fiyat artışına önlem olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 34 ilçede Belediye araçlarıyla ucuz meyve-sebze satışı yapılacak.

Vatandaşın sebze ve meyve fiyatlarıyla ilgili problemlerini ortadan kaldırmak için ilk etapta ucuz domates, salatalık, ıspanak, patates, soğan, patlıcan ve biber satışı yapılacak.

34 İLÇEDE UYGULANACAK

Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 34 ilçede 50 tanzim satış noktası hayata geçirilecek.

Belediyenin Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa yerleşkesindeki 2 dönümlük serada halihazırda üretim devam ediyor.

UCUZ SATIŞ NOKTALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

HEDEF 40 TON ÜRETİM

Topraksız tarım serasında domateste geleneksel tarım uygulamasının 4 katı ürün elde edilebiliyor.

Hedef sadece bu serada 40 tonun üzerinde üretim yapabilmek.

Daha doğal, daha kaliteli ve daha sağlıklı ürünü elde etmek için çalışma yürüttüklerini anlatan seranın sorumlusu Yusuf Akbilek, “Bu sunmuş olduğumuz ürünlerin devamlılığını daha fazla serayla, halkımıza uygun fiyatlı hatta iş istihdamını da arttıracak şekilde bir sistemle çoğaltmayı planlıyoruz” dedi.

Zirai ilaç kullanılmayan sera, dış koşullara bağlı sıkıntılardan da etkilenmiyor. Bunun yanı sıra Topraksız olarak üretim yapıldığı için toprak patojenlerinden kaynaklanan olumsuzluklar yaşanmıyor. (TRT Haber)

BU İLÇELERDE SATIŞ YAPILMAYACAK

Satış noktalarındaki tüm araçlarda Belediye görevlilerinin olacağı öğrenilirken, Arnavutköy, Adalar, Şile, Silivri ve Çatalca’da üreticilik yapıldığı için bu 5 ilçede satış olmayacağı belirtildi.

0/5 (0 Reviews)