SON TV

Ünlü Avukat Ayşegül Mermer, ünlü modacı Sevcan Bakır’ı dolandırdı mı?

Avukat Ayşegül Mermer, ünlü modacı Sevcan Bakır’dan aldığı 38 parça özel dikim ipek kıyafetlerin parasını ödemedi. Parasını isteyen modacıya bir de hakaret eden Mermer davalık oldu.

Ünlü Avukat Ayşegül Mermer, ünlü modacı Sevcan Bakır’ı dolandırdı mı?

Ünlü modacı Sevcan Bakır geçtiğimiz günlerde ünlü avukat Ayşegül Mermer’le tanıştı. İddiaya göre Mermer, Bakır’ın tasarımlarını çok beğendiğini söyleyip arkadaşlık kurmak istedi. Mermer’in teklifini kabul eden Bakır, ünlü avukatla kısa süre sonra arkadaş oldu. Nişantaşı’nda bürosu bulunan Mermer’e kendi tasarladığı ipek kıyafetleri gönderdi.

‘ALLAH’IN DOLANDIRICISI, SENİN KAFANI PATLATIRIM’

Ayşegül Mermer, toplamda 38 parçadan oluşan özel dikim kıyafetlerin ücretini ödemek istemedi. Bunun üzerine Mermer’e mesaj atan Bakır, ‘Bak bu kıyafetlerin fiyatı çok pahalı. Sırf senin talebin üzerine diktik. Beni maddi olarak zor durumda bırakıyorsun.’ Şeklinde mesaj attı. Yine iddiaya göre Mermer, Bakır’a ‘Allah’ın dolandırıcısı senin kafanı patlatırım’ diye sesli bir mesaj gönderdi. Kendisine hakaret eden Mermer’e ünlü tasarımcıda aynı şekilde hakaret ve tehdit içeren sözlerle mesaj gönderdi

PARAMI İSTEDİM DAVALIK OLDUM

Ayşegül Mermer, bunun üzerine savcılığa başvurarak Sevcan Bakır hakkında suç duyurusunda bulundu. Yürütülen soruşturmada ifadesine başvurulan Bakır savcıya asıl mağdurun kendisi olduğunu, karşı tarafın avukat olduğu için ilk suç duyurusunda kendisinin bulunduğunu belirtip, ‘Aslında benim ürettiğim kıyafetleri giydi ancak parasını vermedi. Önce ücretlerini ödediğini kanıtlasın. Kendisine sürekli mesaj atıp paramı istemek en doğal hakkımdır. Amacım kimsenin huzurunu bozmak değil, aksine paramı tahsil etmektir’ ifadelerini kullandı. Bakır, bir de savcılığa Mermer tarafından uğradığı hakaret ve parasını alamadığı üzerine bir takım belgeler sundu. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda hem Ayşegül Mermer hem de Sevcan Bakır’ın müşteki şüpheli olarak yer aldığı bir iddianame düzenledi. Dava, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.

Kaynak SABAH