SON TV

Ünlü gazeteci Turgay Güler’den çarpıcı Berat Albayrak tweeti!

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler'den Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili çarpıcı tespit!

Ünlü gazeteci Turgay Güler’den çarpıcı Berat Albayrak tweeti!

SON TV HABER MERKEZİ – Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, 24 Haziran seçimlerinin hemen ardından Türkiye’ye yönelik gerçekleştirilen ekonomik saldırılarla ilgili çarpıcı bir tespitte bulundu. Güler, seçimler ardından açıklanan yeni kabineyle Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak’ın görevine başlar başlamaz büyük bir krize karşı ilk sınavını verdiğini yazdı.

turgay güler ile ilgili görsel sonucu

Turgay Güler

BAŞARILI BİR SINAV

Güler, resmi Twitter hesabı üzerinden attığı tweette Berat Albayrak’ın Türkiye’ye karşı gerçekleştirilen ekonomik saldırılara yönelik başarılı bir sınav verdiğini söyledi.

İşte ünlü gazeteci Turgay Güler’in o tweeti;

“Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak göreve başlar başlamaz kucağında bulduğu böylesi bir krize karşı ilk sınavını başarıyla verdi.”

 

Bilindiği gibi, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak SETA’nın düzenlediği, ‘AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü’ sempozyumunda çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Gündeme dair önemli sözler söyleyen Bakan Berat Albayrak;: “Türk Lirası daha da güçlenecek” demişti.

Bakan Albayrak’ın açıklamalarından satırbaşları:

“GEREKEN TÜM ADIMLARI ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Bugün bu vesileyle tüm oturumların fikri açıdan zengin ve karar alıcılara yol gösterici olması niteliğinde olmasını diliyorum. Gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz. Bankalarımızın ve özel sektörümüzün sonuna kadar yanındayız. Milletimiz bir kez daha devletinin yanında durdu. Türk liramız daha da güçlenecek. Serbest piyasa kurallarında kalarak gereken tüm araçları devreye sokarak adım atmaya devam edeceğiz”

“TÜRK LİRAMIZI KORUYACAĞIZ”

Bankacılık sektörümüzü çok daha güçlü bir yapıya kavuşturacağımız bir sürece doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Özellikle dövizle borçlanan firmalarımıza yönelik ilk adımı atmıştık. Aksiyon planı çerçevesinde önümüzdeki günlerde firmaların döviz riskini azaltmaya yönelik adımları atmaya devam edeceğiz. Türk liramızı koruyacağız. TL ile yürüyeceğiz. Önümüzdeki dönemde Türk Liramızın daha da güçleneceğini göreceğiz.”

“ARTIK DOLAR GÜVENİLİRLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR”

Birilerine rağmen banka mevduatlarından önemli bir çıkış olmaması aslında birilerinin yapmak istediği algı operasyonlarının vatandaşlarımız tarafından nasıl püskürtüldüğünü çok net biçimde ortaya koydu. Avrupa’dan yükselen tepkileri önemsiyoruz. İstediğini yaptırmaya yönelik anlayış eninde sonunda yalnız kalmaya mahkum olacaktır. Küresel finans piyasalarında bu şekilde saldırılara girişmek tüm ülkelerin piyasaları için risktir. Herkes net bir şekilde görmektedir ki artık dolar güvenilirliğini yitirmiştir. Dolar’ın politik cezalandırma aracına düşündüğü dönemde TL’yi koruyacak adımları atmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemde tüm dünya görecek ki çok daha güçlü ekonomik sistem uygulayan bir Türkiye olacak. Enflasyonu ve cari açığı ne kadar azaltırsak ekonomimizi o kadar güçlendirmiş oluruz. Cari açık konusunda atacağımız her adım bu ülkemize yönelik girişimleri yapanların ellerinden enstrümanların alınmasını sağlayacak.

Ülkemizin potansiyelini çok iyi biliyoruz. Başladığı ilk günden beri doğrudan 81 milyon vatandaşımızı hedef alan bu saldırı için ilk gün söylediği gibi ‘kazanacağız’ diyoruz. Çünkü biz bu millete inanıyoruz. Daha güçlü adımlarla tıkır tıkır devam edeceğiz.”

ETİKETLER: