SON TV

Ünlü gelin adayına darp şoku! Sinem Umaş, polislerle kavga etti

'Gelinim Olur Musun?' programının ünlü gelin adayı Sinem Umaş, gece yarısı satın aldığı içkileri hangi tekel bayiinden aldığını söylemediği için polislerden dayak yediğini söyleyerek karakolluk oldu.

Ünlü gelin adayına darp şoku! Sinem Umaş, polislerle kavga etti

Bir döneme damga vuran ‘Gelinim Olur Musun?’ programının ünlü gelin adayı Sinem Umaş, gece yarısı aldığı biraları hangi tekel bayiinden aldığını söylemediği için polislerce yerlerde sürüklendiğini iddia edince karakolluk oldu. Polisler de Umaş’tan şikayetçi oldu.

Fulya’da gece elinde bira şişesi olduğu için polis tarafından karakola götürülmek istendiğini ve darp edildiğini iddia eden tiyatrocu Sinem Umaş, polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. İstanbul Emniyeti’nden de konuyla ilgili bir açıklama geldi.

İstanbul Fulya’da geçen pazar akşamı tiyatrocu Sinem Umaş (34) köpeğini gezdirmek için sokağa çıktı. Bir saat sonra da eve dönmeye karar verdi.

Evine yakın bir TEKEL bayiinden bira alan genç kadın yoluna devam ederken, yanında bir polis aracı durdu. Kendisini durduran polisler tarafından darp edildiğini öne süren Sinem Umaş, Milliyet gazetesinden Çiğdem Yılmaz’a konuştu:

“Saat 24.00 gibi köpeğimle evime dönüyordum. Elimde siyah poşet içinde bira vardı. Yanıma bir polis aracı yaklaştı ve araçtan bir polis inip elimdeki bira poşetini aldı. Bana da, ‘Gelin karakola gidiyoruz, imza atacaksınız’ dedi. Ne imzası olduğunu sorduğumda, ‘Sizlik bir durum yok, TEKEL bayiinin 22.00’den sonra içki satması yasak’ dedi ve araca binmemi istedi. Bu durumda imza atılıp atılmayacağını sormak için aradığım avukatım, böyle bir zorunluluğun olmadığını aktardı. Avukatımın dediğini iletince polisler sinirlendi. Aracın içindeki polisin ‘Tak kelepçeyi’ demesi üzerine dışarıdaki polis, beni tutup kolumdan çekti ve direnmem üzerine yerde sürükledi. Olaya bir çok kişi şahit oldu.

Benim üzerimde bayağı ego savaşı yaptılar. Beni yerde sürükleyen polis, ‘Bugün karakola gelip kalacaksın, seni karakola çektirmezsem…’ diye bağırdı. Sonra başka bir polis yanıma gelip, ‘Tamam hanımefendi, eve gidebilirsiniz’ dedi. Ben de polislere eve falan gitmeyeceğimi söyledim. Çünkü o sırada dakikalarca yerde sürüklendiğim için ayağım kanıyordu. Gidip şikayetçi olacağımı söyledim.”

“NEZARETE ATILDIM”

Sinem Umaş iddialarına şöyle devam etti:

“Ardından hastaneye gidip darp raporu aldım. Daha sonra da Şişli Polis Merkezi Amirliği’ne şikayet için gittim, fakat beni nezarete attılar. Sabah savcı ifademi aldı. Polis yalan beyanlarda bulunmuş, sözde ben polise tokat atıp telsizini kırmışım. Alkollü olduğum da söylenmiş. Oysa benim bir elimde köpeğimin tasması, diğer elimde de çantam vardı. Ellerim doluyken, 1.80-1.90 boyundaki bu polise nasıl tokat atabilirim? İki polis hakkında şikayetçi oldum.”

“YERDE SÜRÜKLENDİM, BİLEKLERİME TERS KELEPÇE TAKILDI”

14 yıl önce katıldığı ‘Gelinim Olur Musun’ programından hafızalara kazılan gelin adayı Sinem Umaş, karakolluk oldu. Polis memurları ile karşılıklı birbirlerinden şikayetçi olan Umaş, “Gece yarısı aldığım biraları hangi tekel bayiinden aldığımı söylemediğim için polislerce yerlerde sürüklendim. Bileklerime ters kelepçe takıldı” iddiasında bulundu.

POLİSLERLE KARŞILIKLI ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Vatan gazetesinin haberine göre, polisin mukavemet ve hakaret şikayetiyle savcıya ifade veren Umaş, “Dün gece saat 00.00 sıralarında elimde aldığım bira poşeti ve köpeğimle eve dönerken polis tarafından çevrildim. ‘Bu biraları şu tekelden aldın de mi?’ diye beni zorla bir Tekel bayisine götürdüler. Karakola gidip imza atmam için zorladılar. Ben imza vermek istemeyince yerlerde sürüklendim. Mahalleli evlerinden aşağı inip polise ne yaptığını sordular ama bu sırada ben yerdeydim. Biri kelepçe takmak istedi. Diğeri yerde sürükledi. İmza atma zorunluluğum olmadığı gibi bir de yaka paça sürüklendim. Gidip darp raporu aldım. Karakola gittim şikayetçi olmak için. Bu sefer onlar da benden mukavemet ve hakaret suçlamalarıyla şikayetçi oldu” dedi.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden olayla ilgili bir açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“15 Ekim’de saat 00.30 sıralarında Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan devriye görevi esnasında bir marketten elinde siyah poşetle çıkan bir kadının elindeki poşetin kontrolü için izin istendi. Bu talebi onaylaması üzerine poşet kontrol edildiğinde içerisinde alkollü içeceklerin olduğu görüldü. 4250 sayılı ‘İspirto ve ispirtolu içkiler inhisarı kanununa muhalefet’ suçundan saat 22.00’den sonra alkollü madde satışından dolayı markete idari işlem yapılmak için Sinem Umaş, refakate alınarak markete girilmek istendiğinde görevlilere hakaretlerde bulunmaya başlamış ve refakatten kurtulmak için görevli polis memurunu darp etmiştir.”

“KARAKOLA GÖTÜRÜLEMEZ”

Avukat Abdullah Akyüz ise olayla ilgili şunları söyledi: “Saat 22.00’den sonra herhangi bir şahıs bir yerden alkol almışsa bunun herhangi bir cezası yoktur. Sadece satan kişiye idari para cezası kesilir. Satın alan içinse sadece alkolü nereden aldığına dair tutulan tutanağa imza attırılır. Bunun için karakola kimse götürülmez ve imza attırılmaz.”

“YÜRÜMEKTE GÜÇLÜK ÇEKİYORUM”

İddiaları reddedip kendisinin şiddete maruz kaldığını savunan Umaş,”Hakkımda aslı astarı olmayan ifadeler vermişler. Ben polise tokat atmışım, küfür etmişim. Sarhoşmuşum bunun gibi bir sürü şey. Savcı beni dinledikten sonra serbest bıraktı. Ancak o 2 polisten şikayetçi oldum ve mahallede bunun için şahit olmak isteyen bir sürü insan var. Şu an yürümekte zorluk çekiyorum. Hiç bir suç işlemeden beni bu hale sokan polislerden, ölene kadar şikayetimi geri almayacağım. Kimse akşam saat 22.00’den sonra bir yerden alkol aldığı için polise içkiyi nereden aldığına dair imza atmak zorunda değil” diye konuştu.

Polislerle Karakolluk Olan Ünlü Gelin Adayı Sinem Umaş Kimdir?

Bir döneme damgasını vuran ‘Gelinim Olur Musun’ programının en ünlü isimlerinden biri olan Sinem Umaş, geçtiğimiz gece yarısı satın aldığı içkileri hangi tekel bayiiden aldığını söylemediği için polislerden dayak yediğini iddia etti. Olay sonrasında eski gelin adayı merak konusu oldu.

Hayatımıza 14 yıl önce katıldığı evlilik programıyla giren Sinem Umaş, geçtiğimiz gün darp edildiğini söylediği polislerle karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi oldular. “Gece yarısı aldığım biraları hangi tekel bayiinden aldığımı söylemediğim için polislerce yerlerde sürüklendim. Bileklerime ters kelepçe takıldı” açıklaması sonrasında merak konusu oldu. Peki, Sinem Umaş kimdir, kaç yaşındadır? İşte, ayrıntılar..

SİNEM UMAŞ KİMDİR?

1984 doğumlu Sinem Umaş, İstanbul’da dünyaya geldi. Anne ve babası boşandıktan sonra annesi yeniden evlenerek yurtdışında yaşamaya başladı. Ancak Sinem Umaş Türkiye’de kalmayı tercih etti. Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olan Umaş, üniversitede Moda Tasarım eğitimi aldı.

GELİNİM OLUR MUSUN İLE TANINDI

2005 yılında Gelinim Olur Musun isimli evlilik yarışmasına katılan Sinem Umaş, ‘Kaynana Semra’ olarak ünlenen Semra Yücel’in oğlu Ata ile yakınlaştı ancak ikili bir birliktelik kuramadı. Ardından müzik piyasasına atılan Umaş, ‘Öptün Mü?’ isimli bir albüm çıkardı.

İŞTE BENİM STİLİM’E KATILDI

Sinem Umaş, TV8 ekranlarında yayınlanan İşte Benim Stilim yarışmasına da katıldı.

GİYİM MAĞAZASI VAR

Tuzlaspor’da orta saha oyuncusu olan Bahadır Davran ile nişanlı olan Sinem Umaş’ın Bağdat Caddesinde erkek giyimi üzerine bir mağazası bulunuyor.

 

ETİKETLER: