SON TV

Ünlü müzisyen Emre Güvener eşini öldürmemiş!

Ünlü müzisyen Emre Güvener eşini öldürmemiş!

Geçtiğimiz yıl, eşi Zerrin Demir Güvener ile baldızı Betül Demir’i vurduktan sonra intihara kalkışan Emre Güvener dosyasında, yeni bir gelişme yaşandı. Olayda kullanılan silahta Emre Güvener’e ait atış artığına ve silahtaki parmak izine rastlanmadığına dair rapor ortaya çıktı.

Ünlü müzisyen Kamil Emre Güvener, 14 Eylül 2017’de altı aydır ayrı yaşadığı eşi Zerrin Demir Güvener’in Kağıthane’deki evine gitmişti. Evde bulunan baldızıyla birlikte eşini vurduğu iddia edilen Güvener, çifte cinayet ardından intihara kalkışmıştı. Müzisyenin eşi ve baldızı kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmiş, Kamil Emre Güvener ise kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınmıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Güvener, 20 gün sonra yoğun bakımda kalmıştı. Ünlü müzisyen, konuşma yetisini kaybettiği için ifade verememişti. Çifte cinayetten 24 gün sonra adliyeye sevk edilen katil zanlısı Güvener, Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Savcılık tarafından, tutuklu bulunan Güvener hakkında kasten adam öldürme ve ruhsatsız silah taşıma suçlarından iddianame düzenlenmişti. İddianamede, ünlü müzisyene bulundurma ruhsatlı tabancısını olayda ruhsatsız olarak üzerinde taşıdığı için iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenmişti.

‘SUÇU İŞLEDİM Mİ BİLMİYORUM’

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamada Sanık Emre Güvener ise son savunmasında, “Ben işlediğim iddia edilen suçları işleyip işlemediğimi hatırlamıyorum” dedi. Güvener, lokantada çalıştığı ve üzerimde yüklü miktarda para bulundurduğu için yanımda tabanca taşıdığını, bu nedenle eve tabancalı gittiğini öne sürdü. Güvener, “Olay günü eşimin yanına mahkeme kağıdını vermek için gittim. Başka bir amacım yoktu. Ben bu suçu işlemişsem herkesten özür dilerim. Ancak dediğim gibi olayı hatırlamıyorum. Eğer gerçekten bu suçu işlemişsem çok pişmanım. Benim tahminim orada başka türlü olaylar olmuş olabilir. Kayınbiraderimin olay günü salona bile girmeden evden kaçmasına anlam veremiyorum. Benim sağlık durumum cezaevi şartlarına uygun değildir. Kurşunun çıktığı yerden sürekli sıvı kaybı yaşamaktayım. Beraatımı ve tahliyeme karar verilmesini talep ederim” dedi.

KARAR OY ÇOKLUĞUYLA ALINDI

Mahkeme heyeti, sanık Emre Güvener hakkında eşi Zerrin Demir Güvener’i kasten öldürme suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Ceza ardından müebbet hapis cezasına indirildi. Sanığa, baldızı Betül Demir’i kasten öldürmek suçundan da önce müebbet hapis cezası veren heyet, yine indirim uygulayarak 25 yıl hapis cezası verdi. Heyet, sanık hakkında haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasına yer olmadığına hükmetti. Sanığa “Ruhsatsız silah taşıma” suçundan ise 2 yıl 1 ay hapis ve bin TL adli para cezası verildi.

YENİ RAPOR

Dosya, Bölge Adliye Mahkemesi’ne gönderildi. Karar onandı. Fakat dosyada yeni bir gelişme yaşandı. Kriminal inceleme raporunda, olayda kullanılan silahta Emre Güvener’e ait atış artığına ve silahtaki parmak izine rastlanmadığı belirtildi. Raporla birlikte karara itiraz eden Güvener’in yargılandığı dosya, Yargıtay’a gönderildi.

ANNE SABAH’A KONUŞTU!

SABAH’ın ulaştığı müzisyenin annesi Züleyha Güvener şu açıklamayı yaptı: “Emre’nin kemik ve beyin enfeksiyonu ilerlediği için acil olması gereken beyin ameliyatı için yetkililer, başvurular için koşturup duruyorum, ama hala hastaneye gönderilemedi. Umarım bir an önce beyin ameliyatını olur; çünkü enfeksiyon beyinde yürüme dahil önemli motor faaliyeti merkezlerinin sınırına dayanmış, her an duyu ve organ işlev kaybı olabileceğini; enfeksiyonun yayıldığı beynin bir kısmını ve kafatasındaki bazı kemikleri almak zorunda kalacaklarını beyin filmini inceleyen ve götürürler ise ameliyatını yapacak doktor söyledi. Üzüntüden, çaresizlikten dağılmış durumdayım. Raporda, oğlumun kendi kafasının da sol tarafına kurşun sıkarak intihar ettikten sonra; o haldeyken her iki elinden de barut izlerini silmesi, temizlemesi; silahı silip parmak izlerini temizlemesi mümkün mü?! 6 adet kovanın bulunduğu bir olayda, bu kadar çok sayıda ateş eden birinin her iki eline de barut izi, atış artığı bulaşmaması, silahta parmak izinin çıkmaması mümkün mü? Av. Yalım Canveren de Emre lehine bu iki ayrı kriminal raporun dava dosyasında en başından beri bulunmadığı-kaybı, zaten CİMER, Adalet Bakanlığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bilgisi dahilinde; hem raporların kaybı hem de hem bu sonradan bulduğumuz raporlar, Yargıtay’da tetkiki bekleyen dava dosyasına da ek dilekçelerle sunulmuş durumda… Yargıtay son sözü söyleyecek.”

Kaynak: SABAH