SON TV

Uyuşturucu baronu savcı Osman Yarbaş’ın ifadesi ortaya çıktı! Savunması ‘pes’ dedirtti!

Uyuşturucu şebekesi liderliği ile FETÖ borsası oluşturduğu belirlenen savcı Osman Yarbaş'ın ifadesi ortaya çıktı. Savunmasında, böyle bir suçlamadan dolayı üzgün ve kırgın olduğunu söyleyen Yarbaş, örgüt üyeleri Cumhur Akarca ve Cahit Kutluk ile aynı sitede oturduklarını, ortak alanda çay içtiklerini söyledi. Mahkeme, dosya kapsamındaki somut deliller nedeniyle Savcı Osman Yarbaş'ın tutuklu olarak yargılanmasına karar verdi.

Uyuşturucu baronu savcı Osman Yarbaş’ın ifadesi ortaya çıktı! Savunması ‘pes’ dedirtti!

Hem uyuşturucu şebekesi liderliği yapan hem de FETÖ borsası oluşturduğu belirlenen savcı Osman Yarbaş, SABAH’ın gündeme bomba gibi düşen haberinin ardından Antalya’da gözaltına alınmış, soruşturmanın yürütüldüğü Adana’ya gönderilmişti. SABAH, tutuklanan Savcı Osman Yarbaş’ın ifadesine ulaştı.

ÜZGÜN VE KIRGINIM

Savunmasında, böyle bir suçlamadan dolayı üzgün ve kırgın olduğunu söyleyen Yarbaş, neden tutuklamaya sevk edildiğini ise anlamadığını söyledi. Tutuklamaya, sosyal medyadaki haberlerden dolayı sevk edildiğini düşündüğünü kaydeden Yarbaş, örgüt üyeleri Cumhur Akarca ve Cahit Kutluk ile aynı sitede oturduklarını, akşamları site içerisinde beraber çay içtiklerini söyledi.

UYUŞTURUCUNUN BULUNDUĞU ARACI SATTIM

Ele geçen uyuşturucunun bulunduğu aracı Antalya’da sattığını ve bu satış karşılığında 320 bin lirayı döviz olarak aldığını, paranın geri kalanını ise daha sonra alacağını kaydeden Yarbaş, babası M. Y.’nin uyuşturucu maddenin temini ile sevkiyat aşamasında kullanılan araçları ayarladığı iddiasına ilişkin, “Babam emlak ve galeri işi yapıyor. Cahit Antalya’dan bir araba alıyor, paraları yetmediği için babamdan para alıyorlar” diyerek kendisini savunmaya çalıştı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM

Antalya Adliyesi’nde yakalanan Yarbaş, yayın yasağını durdurmak için adliyeye gittiğini, bunun da kaçma şüphesinin olmadığının açık bir göstergesi olduğunu, buna tenezzül edecek birisi olmadığını kaydederek, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmayı talep etti.

SUÇU İŞLEDİĞİNE DAİR SOMUT DELİLLER…

Nöbetçi mahkemenin tutuklama kararında elde edilen delillerde sıralandı. Osman Yarbaş’ın yönettiği örgütle ilgili suçun niteliği ve önemi, Plaka Tespit Sistemi (PTS) görüntü kayıtları, HTS inceleme ve araştırma tutanağı ile baz bilgileri, WhatsApp üzerinden yapılan görüşmeler, ele geçen uyuşturucu maddenin bulunduğu araç ile uyuşturucu maddenin miktarının tespit edildiği, tüm dosya kapsamında Yarbaş’ın üzerine atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması nedeniyle Yarbaş’ın tutuklandığı belirtildi.

KAYNAK-SABAH