SON TV

Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile ilgili yeni bilgi

Yaklaşık 350Mülki İdare Amiri'ni ilgilendiren Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar kararnamesi için nefesler tutuldu. Kararname ile ilgili yepyeni bilgiler gelirken açıklanacağı tarih de öğrenildi.

Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile ilgili yeni bilgi

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara ilişkin kararnamenin hazırlıkları tamamlandı. Bakanlık tarafından hazırlanan listenin Cumhurbaşkanlığı’na gönderildiği iddia edildi.

SON.TV’nin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, kararnamenin 26 Haziran Cuma günü yayınlanması bekleniyor.

Türkiye’de 5 Coğrafi Bölge’de bulunan 6 hizmet sınıfında önemli atamaların gerçekleştirileceği öğrenildi.

Yaklaşık 350 kişiyi kapsaması beklenen kararname ile ilgili son sözü Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan taslak üzerinde Cumhurbaşkanlığı birimlerince değerlendirme yapılacağı öğrenildi.

922 ilçede heyecanla beklenen kararnamede Doğu bölgesindeki kaymakam ve vali yardımcılarının Batı’ya gönderilmesi bekleniyor. Çok sayıda Vali Yardımcısının Kaymakamlık makamına atanabileceği konuşuluyor.

İstanbul ve büyük illerde kritik ilçelerdeki Kaymakamların değişeceği kulisler arasında…

Edinilen bilgiye göre; Beykoz, Ümraniye ve Kağıthane Kaymakamları’nın 5 yıllık görev sürelerinin dolduğu, bu nedenle bu önemli ilçelere yeni Kaymakamların atanması bekleniyor.

KRİTİK BEKLENTİ

Ayrıca İstanbul Vali Yardımcısı iken Ataşehir Kaymakamlığı’na vekaleten atanan Levent Kılıç’ın Ataşehir Kaymakamı olarak asaleten atanması kulislerde konuşuluyor.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı onayıyla Valiler Kararnamesi yayınlanmış, 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi yapılmıştı. 24 ilin valisi başka illerde görevlendirilmişti. Bazı Kaymakamlar ve yüksek düzey bürokratlar vali olarak atanmıştı. Bu kararname ardından özellikle İstanbul’un önemli ilçelerinde bulunan Kaymakam makamları boşalmıştı.

İSTANBUL’DA BOŞALAN İKİ KAYMAKAMLIĞA ATAMA

Bunlar arasında, Zeytinburnu ve Çatalca ilçeleri bulunuyor. Yayınlanancak Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile bu ilçelere de önemli atamaların yapılacağı öğrenildi.

Yine Silopi, Burhaniye, Melikgazi, Tatvan, Mamak ve Altındağ Kaymakamları da Vali olarak atanmıştı. Bu ilçelere de Kaymakam atanacağı belirtildi.