SON TV

Valiler kararnamesi geliyor

Türkiye Yüzyılının seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı kabinesinde 15 Bakanın değişmesinin ardından şimdi Valiler kararnamesinin hazırlandığı öğrenildi. SONTV’nin ulaştığı bilgilere göre, 30 ilin Valisi değişecek. Deprem bölgesinde ağır hasar alan illerin valilerin değişmesi beklenirken buraya süper Valiler görevlendirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgesinde görev yapacak valileri çok önemsediği, buradaki vatandaşların her zaman yanında olacak sahada çalışacak isimlerin belirlenmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Valiler kararnamesi geliyor

Türkiye Yüzyılı seçimleri zaferinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi şekillendirdikten sonra Valilerle ilgili de çalışma yapılması talimatını verdi. SONTV’nin daha önce duyurduğu bakan yardımcıları ve Valilerin atanması için oluşturulan 200 kişilik liste içerisinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde hummalı bir çalışma yapıldı.

30 İLİN VALİSİ DEĞİŞECEK
Kulislere yansıyan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla belirlenen 30 ilin Valisi değişecek. Bakan yardımcılarının kararnamesinin yayınlanmasının ardından Valilerle ilgili kararnamenin de Resmi Gazete’de yayınlanarak yeni isimlerin görevlerine başlaması bekleniyor.

DEPREM BÖLGELERİNE SÜPER VALİLER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla deprem bölgesinde görev yapan ağır hasar alan illerin Valilerinin de değişeceği öğrenildi. Asrın felaketinde ağır hasar gören illerin Valilerin kararname kapsamında değişeceği, bu illere süper Valilerin atanacağı öğrenildi. Atanacak isimlerin, deprem bölgesindeki çalışmaları yakından takip eden, depremden ağır yara alan vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak, sorunları hızla çözecek isimler olması konusunda hassas bir çalışma yapıldığı öğrenildi. Bu isimleri, deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde başarılı çalışmalarıyla göz dolduran isimler arasından belirleneceği belirtildi. Öte yandan Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun yerine yeni bir isim atancağı öğrenildi. Diyarbakır Valiliği yaparken 2022 yılında Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Münir Karaloğlu’nun ise Büyükşehirlerden birine Vali olarak atanmasının beklendiği öğrenildi.