SON TV

Washington Post’tan Kaşıkçı ile ilgili ‘asit’ iddiası

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ABD basınında çarpıçı yeni iddialar var. Kaşıkçı'nın köşe yazarlığı Washington Post gazetesi, Suudi gazetecinin cesedinin asitle eritilmiş olabileceği iddiasını gündeme getirdi.

Washington Post’tan Kaşıkçı ile ilgili ‘asit’ iddiası

Amerikan Washington Post gazetesine konuşan üst düzey bir Türk yetkili, Kaşıkçı’nın cesedinin parçalara ayrıldıktan sonra asitte eritilmiş olabileceği ihtimalinin değerlendirildiğini söyledi.

Haberde ismi gizli tutulan yetkili, Kaşıkçı’nın cesedinin başkonsolosluk binasında ya da başkonsolosun rezidansında asitte eritilmiş olabileceğini, yapılan arama ve incelemelerde elde edilen delillerin de bu tezi desteklediğini belirtti.

Yetkili gazeteye yaptığı açıklamalarda, “Kaşıkçı’nın cesedinin gömülmesine gerek yoktu” diye konuştu.

Gazetenin haberinde Suudi Arabistan başsavcısı Suud el-Macib’in İstanbul temaslarında perde arkasında neler yaşandığına dair de bilgiler yer alıyor.

Gazeteye konuşan ikinci bir Türk yetkili, El-Macib’in üç günlük İstanbul temasları boyunca Kaşıkçı’nın cesedine ne olduğuna dair hiçbir detay vermediğini aktardı.

Yetkili, “El-Macib’in önceliği Türkiye’nin elinde hangi delillerin olduğunu tespit etmekti. Soruşturmada samimi bir işbirliği içerisinde olacakları izlenimini edinmedik” dedi.

Ntv