SON TV

Wuhan’daki havuz partisine Çin medyasından savunma

Koronavirüsün başlangıç noktası olan Çin'in Wuhan kentinde geçtiğimiz günlerde tamamen tedbirsiz şekilde yapılan havuz partisine Çin medyası sahip çıktı. Çinli yayın organları partinin turist getirdiğini ve ekonomiyi canlandırdığını söyledi.

Wuhan’daki havuz partisine Çin medyasından savunma

Çin’in Wuhan kentinden çıkıp dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde ilk normalleşen bölge de Wuhan olmuştu. Öyle ki hiçbir tedbir olmaksızın havuzlarda konserler verilmişti.

Fotoğrafların dünya basınında yer bulmasının ardından tepkiler yükselirken Çin medyası havuz partilerini savundu.

ÇİN MEDYASI TEDBİRSİZ HAVUZ PARTİSİNDEN MEMNUN

Binlerce kişinin maskesiz ve sosyal mesafede tanımadan havuz içerisinde konser dinlenerek eğlendiği görüntüler için, Çin’de yayın yapan Global Times, Wuhan’ın koronavirüsün ilk bildirildiği bölge olduğunu ve en çok etkilendiği yer olduğunu hatırlatırken turist akınından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Haberde, salgının ardından ekonomi sekteye uğrayan Wuhan ekonomisinin turistlerle canlandığı kaydedildi.

Global Times, eleştirilere ise “Ulaşılamayan ciğere murdar derler” ifadesiyle tepki gösterildi.

Havuz partisi ile ilgili endişeler ve şüphelere işaret edilirken, eleştirenlerle ilgili “Ulaşamadıkları ciğere murdar diyorlar” görüşü paylaşıldı.