SON TV

Yaprak Dökümü’nün annesi Güven Hokna DSP’den aday oldu!

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve çok ses getiren Yaprak Dökümü isimli dizi ile hafızalara kazınan Güven Hokna DPS'den Üsküdar adayı oldu.

Yaprak Dökümü’nün annesi Güven Hokna DSP’den aday oldu!

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, parti genel merkezinde tiyatro sanatçısı Güven Hokna ile görüştü. Görüşmenin ardından genel merkez önünde Hokna ile basın toplantısı düzenleyen Aksakal, DSP’nin son günlerde meşhur bir parti haline geldiğini belirtti.

“Bizim seçimlere katılmamızdan rahatsız olan bir kesim var” diyen Önder Aksakal, DSP’nin 33 yıldır bu ülkede siyaset yapan ve defalarca ülke yönetiminde bulunan bir parti olduğunu vurguladı. DSP’nin geçmiş dönemlerde, Ordu ve Eskişehir büyükşehir ile Şişli’yi yönettiğini hatırlatan Aksakal, “O dönemde bu kentler belediyeciliği ve dürüst hizmeti o yaşamıştı. 31 Mart seçimlerinde de yine toplumun sevdiği, saydığı, değer verdiği adaylarımızla ve dürüst, yurtsever kalmayı başarabilmiş DSP olarak seçimlere katılacağız. Belki bu konuda çevreye rahatsızlık vermiş olabiliriz, onun için de özür dileriz” diye konuştu.

GÜVEN HOKNA KİMDİR? 

1967 yılında Ankara Üniversitesi Konservatuarı’ndan mezun oldu. Otuz beş sene DT’de çalıştı. Ferhunde Hanımlar ile tanınan ve Eşkıya filmiyle adını duyuran sanatçı, mesleğinde asıl zirveye İkinci Bahar’daki Neriman rolüyle ulaştı. Sinema filmi ve dizilerde rol almaya devam ediyor.