SON TV

Yargı camiası ve siyasilerden yeni adli yıl mesajları

Yargı camiası ve siyasiler, 2021 – 2022 adli yılının açılışı dolayısıyla tebrik mesajları yayımladı. Mesaj yayımlayanların arasında TBMM Başkanı Şentop, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, HSK Birinci Dairesi Başkanı Halil Koç yer aldı.

Yargı camiası ve siyasilerden yeni adli yıl mesajları

2021 – 2022 adli yılı 1 Eylül tarihi itibariyle başladı. Yargı camiası ve siyasiler, 2021 – 2022 adli yılının açılışı dolayısıyla birçok tebrik mesajı yayımladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Adalete ve hukukun üstünlüğüne hizmet etmek için samimiyetle ve fedakârca görev yapan bütün hukukçu meslektaşlarıma ve yargı çalışanlarına huzurlu başarılı bir adli yıl diliyor, 2021-2022 adli yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, yeni adli yıl açılışıyla ilgili olarak yayımladığı mesajında şunları aktardı:

“İnsan haklarına saygılı, bağımsız, tarafsız ve adil bir yargılama faaliyeti için yoğun iş yükü altında üstün gayret gösteren tüm Danıştay Meslek Mensupları, Savcı, Tetkik Hakimi ve idari personelimiz ile birlikte; bu çalışma döneminde de Danıştay’ın hukuk devletinin güçlenmesi ve adaletin daima üstün tutulması yönündeki çalışmalarına devam edeceği inancıyla, yeni yargı yılının başarılı geçmesini ve tüm yargı camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yeni adli yıl açılışıyla ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun sosyal medya hesabından da bir tebrik mesajı yayımlandı. Mesajda şunlar kaydedildi:

“Adaletin tesisi için ülkemizin dört bir tarafında fedakârca görev yapan başta Hâkim, Cumhuriyet Savcısı ve Avukatlarımız olmak üzere adalet sistemimiz içerisinde görev yapan tüm yargı mensuplarımızın yeni adli yılını kutlarız. Yeni adli yılın hayırlı olmasını diliyoruz.”

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç da, yeni bir çalışma dönemine girdiklerini belirterek, “Hakim-Savcı meslektaşlarımın, avukatların ve tüm yargı çalışanlarının yeni adli yılını kutlar, sağlıklı, huzurlu ve başarılı çalışmalar dilerim. Yeni Adli Yıl; ülkemize, milletimize, yargı teşkilatımıza ve hukuk camiamıza hayırlı olsun” ifadelerini kaydetti.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ise, yeni adli yıl açılışı dolayısıyla yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlıklı, başarılı, huzurlu ve adil olması dileğiyle meslektaşlarımın, adliye ve büro çalışanlarının ve vatandaşlarımızın adli yılını kutluyorum.”