SON TV

Yargı kulislerine düşen bomba kulis… O üyeler 45 bin TL maaş alacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, bünyesinde görev yapan kurulların başkan ve üyelerini belirledi. Tahkim Kurulu Başkanlığına Yargıtay Onursal Başkanı İsmail Rüştü Cirit getirildi. Yargıtay Ceza Genel Kurulu Başkanı Eyüp Yeşil ile Yargıtay 9. Ceza Dairesi Üyesi Mustafa Artuç ise asıl üye oldu. Üyelerin 45 bin lira maaş alacağı öğrenilirken, özel araç ve şoför de tahsis edildi. Yargı dünyasına bomba gibi düşen bu görevlendirmeler kulisleri hareketlendirdi. SONTV yargı kulislerinde görevlendirmeyle ilgili yapılan yorumlara ulaştı.

Yargı kulislerine düşen bomba kulis… O üyeler 45 bin TL maaş alacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, bünyesinde görev yapan kurulların başkan ve üyelerini belirledi.
Buna göre; İsmail Rüştü Cirit Tahkim Kurulu Başkanı olurken, Yargıtay Ceza Genel Kurulu Başkanı Eyüp Yeşil ile Yargıtay Üyesi Mustafa Artuç ise asıl üye oldu.
TAHKİM KURULU ASIL ÜYELER
1. İsmail Rüştü Cirit (Başkan)
2. Eyüp Yeşil
3. Mustafa Artuç
4. Alaaddin Varol
5. Prof. Dr. Bilgin Tiryakioğlu
6. Prof. Dr. Murat Atalı
7. Fatih Maden
45 BİN LİRA MAAŞ
Yargıtay Onursan Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in Tahkim Kurulu Başkanlığından ne kadar ücret alacağı bilinmezken, asıl üyelerin 45 bin lira maaş alacağı, ayrıca özel araç ve şoför de tahsis ettiği öğrenildi.
SALI PERŞEMBE TOPLANTI
Diğer yandan, Tahkim Kurulu’nun Salı ve Perşembe günleri haftada 2 gün İstanbul’da toplantı yapacağı, Yargıtay’da aktif görev yapan Ceza Genel Kurulu Başkanı ve üyenin bu toplantılara nasıl katılacağı merak konusu oldu.
Ayrıca, yargı kulislerinde Yargıtay üyelerinin Tahkim Kurulu üyesi olmalarının mevzuata uygun olmadığının konuşulduğu öğrenildi.
HEPSİ CEZA HUKUKÇUSU TARTIŞMASI
Tahkim Kurulunda gündeme alınan konuların çoğunluğunun özel hukuk kapsamında olduğu, İsmail Rüştü Cirit, Eyüp Yeşil ve Mustafa Artuç’un ceza hukukçuları olduğu, bu nedenle de yargı kulislerinde yapılan görevlendirmelerin ne kadar uygun olup olmadığı tartışılıyor.
O KİTABI BİRLİKTE YAZMIŞLARDI
İsmail Rüştü Cirit’in, Mustafa Artuç ile yakın ilişki içinde olduğu bilinirken, Artuç’un Yargıtay ve HSK üyesi olan ve FETÖ’den itirafçı olan Kerim Tosun ile ceza hukukuyla ilgili mevzuat kitabı yazdığı biliniyor.

UZUN SÜREDİR RAPORLUYMUŞ

Tahkim Kurulu üyeliğine seçilen Mustafa Artuç’un bir süredir rahatsızlığı nedeniyle raporlu olduğu, uzun süredir Yargıtay’a gitmediği kulislerde konuşulan bilgiler arasında yer aldı.