SON TV

Yargıda Birlik Derneği 17-25 Aralık’ı yazdı: “Ne zulüm, ne merhamet… Yalnızca adalet”

Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen 17-25 Aralık 2013 yargıya darbe girişimi sonrasında yargıdaki FETÖ’cülere karşı kurulan Yargıda Birlik Derneği 17-25 Aralık'ın 6. yılında önemli açıklamalarda bulundu.

Yargıda Birlik Derneği 17-25 Aralık’ı yazdı: “Ne zulüm, ne merhamet… Yalnızca adalet”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün yargı ve emniyet teşkilatları içine sızmış mensuplarınca 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde, sahte delillere dayalı olarak gerçekleştirilen darbe girişimlerine ilişkin Yargıda Birlik Derneği’nden önemli açıklamalar geldi. Dernek darbe girişiminin 6. yılında şu açıklamayı yaptı:

“17/25 Aralık sürecinin 6. yılında, o günlerde neler yaşandığını ve bu günlere nasıl gelindiğini hatırlamak gerekmektedir.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün, kökü 60’lı yıllara dayanan, 70‘li yıllarda görünür olan ve gizli amaç taşıyan faaliyetleri, eğitim odaklı olarak başlamış, örgüt, dersaneleri ve okulları örgütsel faaliyet ve örgüte eleman kazandırma merkezleri olarak kullanmıştır.

Önce kamusal alanlarda güçlenme, ardından ele geçirme ve Devlet yönetimine el koyma hedefiyle, uzun yıllar gizli ve sinsi bir strateji uygulanmış, Adliye, Mülkiye, Emniyet, Askeriye ve Eğitim teşkilatları içerisine kendi özel hiyerarşisi ile illegal olarak yerleşen ve Devlet içinde paralel Devlet oluşturan örgütte, sözde lider Fetullah Gülen tarafından verilen ‘esnek olun, sivrilmeden can damarları içinde dolanın; kadrolaşın, bütün güç merkezlerine ulaşıncaya kadar hiç kimseye varlığınızı fark ettirmeden sistemin ana damarlarında ilerleyin!’ talimatları esas alınmıştır. Bu talimatlar, bir yandan örgüt için kadrolaşmanın önemini ve diğer yandan bu kadrolaşmanın Anayasal düzeni ele geçirmek için izlenen bir stratejik yöntem olduğunu göstermiştir.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü, Devleti ele geçirme çalışmaları kapsamında 2010 Anayasa referandumunun ardından yapılan seçimlerde, HSYK’da çoğunluğu elde edip, örgüt talimatlarını yerine getiren sözde hakim ve savcılar eliyle hukuk ve adalet duygularını katleden uygulamalara imza atmış, yargıyı hain emellerinin bir aracı olarak kullanmışlardır. Kıdemli ve liyakatli kamu görevlilerini iftiralar ve uydurulan delillerle tasfiye edip , örgüt mensubu kişilerin önünü açarak kritik mevki ve görevlere gelmelerini sağlamışlardır.

Örgüt mensupları için merkezi sınavlarda soru çalma, masumiyet karinesini çiğneyerek haklarındaki suçlamayı dahi bildirmeden insanları yıllarca cezaevinde tutarak hürriyetlerini kısıtlama, yalan söyleme, delil uydurma, iftirada bulunma gibi ahlak, din ve hukuk dışı uygulamalarla, hedefleri uğrunda suç işlemekte herhangi bir sakınca görmemişlerdir.

Devlet kurumlarını ve nihayetinde tümüyle Devleti ele geçirme hedefine yürümekte olan örgüt,  17/25 Aralık sürecinde yine ahlak ve hukuk dışı bir girişimde bulunmuş, asıl amacının yolsuzluk ve suç ile mücadele olmadığı, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Yargı ve Emniyet teşkilatı içine sızmış üyeleri tarafından tezgahlanan Devleti ele geçirme çalışmalarının bir parçası olduğu açıkca anlaşılan süreçte, hukuku alet ederek Devlete karşı bir darbe gerçekleştirmeye çalışmıştır.

Ancak yargının bağımsız ve tarafsızlığına, mesleğin onuruna, hukuk devletine inanan yargı mensupları harekete geçerek, bu komplonun çökertilmesinde ve Devletimizin, bu örgütün eline geçmesinin engellenmesinde etkin rol almışlardır.

Bu gelişmelerden sonra Derneğimiz, 2014 yılı başlarında yargı sisteminin geleceği konusunda endişe duyan, yargının hain emeller için araç olarak kullanılmasını istemeyen ve inisiyatif alan yargı mensupları tarafından Yargıda Birlik Platformu adı altında bir sivil inisiyatif olarak oluşturulmuş, Memleket sevdası ile bir araya gelen Yargıda Birlik Platformu, 2014 yılında yapılan HSYK üyelikleri seçimlerine kendi adayları ile katılarak seçimleri kazanmış, böylece Yargıda işgali bitirip FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Devleti ele geçirme çabalarında kullandığı en önemli silahını elinden almış ve böylece Yargı erki kullanılarak Devleti ele geçirme yolları kapatılmıştır.

17/25 Aralık operasyonunda başarılı olamayan ve HSYK’daki gücünü kaybeden örgüt mensupları, 15 Temmuz 2016 tarihinde kanlı yüzlerini göstererek darbe teşebbüsünde bulunmuş iseler de, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, aklıselim Devlet görevlileri, Yargıda Birlik ruhuna sahip hakim ve savcılarımız, Emniyet ve Askeriye içinde bulunan vatansever görevliler ile kahraman halkımızın kenetlenmesi sonucu darbe girişimi püskürtülmüştür.

Her iki hain girişimde de görüldüğü gibi, Derneğimiz mensupları hakkın ve hukukun üstünlüğünün yanında olmuştur.

Yargıda birlik bir Kuvayi Milliye hareketi, bir Türkiye ittifakıdır. Bu birliğin güçlendirilmesi, bu anlayışın yerleşmesi için çalışmalarımız devam edecektir. .
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ”