SON TV

Yargıda Birlik Derneği’nde flaş değişiklik!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün yargıdaki yuvalanmasına karşı kurulan Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı değişti.

Yargıda Birlik Derneği’nde flaş değişiklik!

Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen 17-25 Aralık 2013 yargı darbe girişimi sonrasında yargıdaki FETÖ’cülere karşı kurulan Yargıda Birlik Derneği’nde başkanlık değişimi yaşandı.

Her yıl başkan değişikliği yapan derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Yargıtay 16. Ceza Dairesi Üyesi Ali Nevzat Açıkgöz oldu. Görevi Yargıtay Savcısı Dr. Birol Kırmaz’dan devralan 1964 Çorum Alaca doğumlu Açıkgöz’ün bugün itibariyle bir yıl süreyle görev yapacağı öğrenildi.

Ali Nevzat Açıkgöz

Ali Nevzat Açıkgöz, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada geçtiğimiz Temmuz ayında Hakimler ve Savcılar Kurulu kararı ile Yargıtay’a atanmıştı.

Ali Nevzat Açıkgöz kimdir ?

25 Ocak 1964 tarihinde Çorum Alaca’da doğmuştur. Alaca Dumlupınar İlk Okulu, Alaca Nedim Tuğaltay Orta okulu ve Ankara Etlik Lisesinden mezun olduktan sonra A.Ü. Hukuk Fakültesinden 1985 yılında mezun olmuştur.

A.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimi almıştır. Askerliğine Ankara Etimesğut Zırhlı Birlikler de Yedek Subay öğrencisi olarak başlamış ve daha sonra da İstanbul 3. Kolordu Askeri Mahkemesi Askeri Savcısı olarak askerlik görevini tamamlamıştır.

Ankara hakim ve savcı adayı olarak göreve başlayan Açıkgöz, sırasıyla Niğde, Çukurca, Kocaali, Finike, Adana DGM. Hakimliği, Van DGM. Cumhuriyet Savcılığı, Van Cumhuriyet Savcılığı, Samsun Cumhuriyet Savcılığı, Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı, Antalya Cumhuriyet Savcılığı ve Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

HSYK 1. Dairesi’nin 25 Mart 2016 tarihli kararnamesi ile Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı’na, ardından HSK’nın Temmuz 2018 kararıyla Yargıtay’a üye olarak atanan Açıkgöz evli ve iki çocuk babasıdır.

5/5 (2 Reviews)