SON TV

Yargıda Birlik Derneği’nden o habere jet yalanlama!

Yargıda Birlik Derneği hakkında çıkan itibarsızlaştırmaya yönelik haberi jet bir şekilde yalanladı. Dernek, bahsi geçen kişinin üyeleri olmadığını, 2017 yılında meslekten ayrıldığını söyledi.

Yargıda Birlik Derneği’nden o habere jet yalanlama!
  • Adliye
  • 11 Aralık 2019 10:45

Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen 17-25 Aralık 2013 yargı darbe girişimi sonrasında yargıdaki FETÖ’cülere karşı kurulan Yargıda Birlik Derneği ile ilgili itibarsızlaştırmaya yönelik bir yayınlanmış, haberde ağır hakaretler savuran bir Twitter hesabının derneğe üye olan bir hakim olduğu iddia edilmişti.

Yargıda Birlik Derneği yalan haberle ilgili bir duyuru yayınladı. Dernek açıklamasında şu satırlara yer verdi:

” ‘Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da çevresine ağır hakaretler savuran bir Twitter hesabının, Yargıda Birlik Platformu (YBP) mensubu bir hakim olduğu anlaşıldı. Kimliği ortaya çıkan hakim, daha sonra hesabını kapattı. 2013’te HSYK kararnamesi ile Ordu’nun Mesudiye ilçesine atanan YBP’li Aygün’ün burada yalnızca bir ay çalıştıktan sonra Adalet Bakanlığı’na atanmış olması da dikkat çekti’ başlıklı bir haber yayınlandığı görülmüştür.

Adı geçen kişinin 24.08.2017 tarihinde meslekten ayrıldığı ve Derneğimiz üyesi olmadığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla adı geçen kişinin Adalet Bakanlığında hakim ve Yargıda Birlik Derneği üyesi olduğu iddiası gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”