SON TV

Yargıda Birlik Derneği’ne yeni başkan!

17-25 Aralık sonrası yargıdaki FETÖ’cülere karşı kurulan Yargıda Birlik Derneği’nin yeni başkanından önemli sözler...

Yargıda Birlik Derneği’ne yeni başkan!

Fetullahçı Terör Örgütü’nde gerçekleştirilen 17-25 Aralık 2013 yargıya darbe girişimi sonrası yargıdaki FETÖ’cülere karşı kurulan Yargıda Birlik Derneği’nin yeni başkanı Yargıtay üyesi Ömer Faruk Aydıner önemli açıklamalarda bulundu.

Yargıda Birlik Derneği’nin resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Aydıner şunları söyledi:

“Yargıda Birlik Derneği’nin dönemsel başkanlığını yapıp tarafıma başkanlığı devreden, Yargıtay üyemiz Ali Nevzat Açıkgöz’e bir yıl boyunca yürütmüş olduğu hizmetlerinden dolayı yönetim kurulu adına bir kez daha şükranlarımızı sunarım.

Derneğimiz kuruluş amaçları doğrultusunda, azim ve gayretle çalışan Yargi mensupları ile topyekün olarak ,hukukun üstünlüğü ilkesini daima ön planda tutarak, her türlü terör örgütlerine, baskı grubu ve cuntalara karşı demokrasi adına mücadelemiz devam edecektir.

Yargıda Birlik Derneği, yüklendiği misyon gereği, Devleti oluşturan yasama ve yürütme erklerinin karşısında çatışmacı bir tavır içerisinde olmayıp ülkemizin ve yüce milletimizin inkişafı ve muasır medeniyetlerin üstünde yer alabilmesi için kanun ve nizamlar çerçevesinde yapıcı eleştirisel, yol gösterici  bir tavır içerisinde olacaktır.”

5/5 (1 Review)