SON TV

Yargıtay 1. Ceza Dairesi Başkanlık seçiminde bomba kulis!

Yargıtay 1. Ceza Dairesi seçimi yaklaşırken, mevcuttaki daire başkanı Osman Atalay’ın yeniden adaylığının kesinliği konuşuluyor. Atalay’ın karşısına ise aynı daireden bomba bir ismin adaylık için kulis yaptığı bilgisine ulaşıldı. SON TV, o ismi açıklıyor..

Yargıtay 1. Ceza Dairesi Başkanlık seçiminde bomba kulis!

2023 yılının Ocak ayı ortasında gerçekleştirilecek olan Yargıtay 1. Ceza Dairesi Başkanlığı seçimi için kulisler hareketliliğini koruyor. Mevcut daire başkanı Osman Atalay’ın görev süresinin sona ermesiyle birlikte Ocak ayının ortasında seçim yapılacak. Yargıtay genelinde Atalay’ın yeniden başkan adayı olarak seçimlere katılmasına kesin olarak bakılıyor.

İŞTE O İSİM
Ancak, Osman Atalay’ın karşısına daire üyelerinden bomba bir ismin aday olacağı bilgisi kulisleri hareketlendirdi. SON TV’nin ulaştığı kulis bilgilerine göre, Yargıtay 1. Ceza Dairesi üyesi Abdurrahman Orkun Dağ’ın, Ocak ayında yapılacak seçimlerde başkan adaylığı için yoğun kulis yürüttüğü öğrenildi.

(Abdurrahman Orkun Dağ)

TERÖR YARGILAMALARIYLA İSMİNİ DUYURMUŞTU
FETÖ ile mücadelede etkin rol oynayan Dağ, Reina saldırısının ilk duruşmalarında, Acıbadem Türk Telekom Baskını, CNN Türk baskını, Fenerbahçe Orduevi Baskını, Harp Akademileri Komutanının derdest edilmesi, Yalova Hava Meydan Komutanlığındaki darbe girişimi ve FETÖ’nün Adli Tıp Yapılanması gibi dosyalara baktı.