SON TV

Yargıtay 16. Ceza Dairesi Başkanı’nı seçti

Yargıtay Birinci Başkanvekilliğine seçilen Eyüp Yeşil'den boşalan Yargıtay 16. Ceza Dairesi Başkanlığı için bugün seçime gidildi. Seçim sonucunda Yargıtay 16. Ceza Dairesi Başkanı belli oldu.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi Başkanı’nı seçti

Yargıtay Birinci Başkanvekilliğine seçilen Eyüp Yeşil’den boşalan Yargıtay 16. Ceza Dairesi Başkanlığı için bugün seçime gidildi.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi Başkanlığına ise Muhsin Şentürk adaylığını koydu. Edinilen bilgiye göre, bugün gerçekleştirilen seçimde Şentürk 296 oy alarak 16. Ceza Dairesi’nin yeni başkanı oldu.

334 üyenin katılımıyla gerçekleşen seçimde 31 boş oy atılırken 7 oy da geçersiz sayıldı.

Bilindiği gibi, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca, Birinci Başkanvekilleri Hukuk Genel Kurulu Başkanı Mehmet Kürtül ile Ceza Genel Kurulu Başkanı Abdulhalik Yıldız’ın yaş haddinden emekliye ayrılması nedeniyle boşalan birinci başkanvekillikleri için seçim yapılmıştı.

Başkanvekilliği için ceza bölümünden Yargıtay 16. Ceza Dairesi Başkanı Eyüp Yeşil, hukuk bölümünden ise 1. Hukuk Dairesi Başkanı Hasan Kaya, 8. Hukuk Dairesi Başkanı Fahri Akçin ile 15. Hukuk Dairesi Üyesi Adem Albayrak adaylıklarını açıklamıştı.

Seçim sonucunda, Yargıtay Birinci Başkanvekilliğine, 275 oyla Eyüp Yeşil getirilmişti. Yeşil, Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Yargıtay Ceza Genel Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek.