SON TV

Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit’ten veda mesajı

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in bugün yani 23 Mart 2020’de emekliye ayrılıyor. Cirit, Yargıtay'ın resmi internet sitesi üzerinden bir veda mesajı yayınladı.

Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit’ten veda mesajı

Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in bugün yani 23 Mart 2020’de emekliye ayrılıyor. Cirit, Yargıtay’ın resmi internet sitesi üzerinden bir veda mesajı yayınladı.

Son günlerin kabusu Koronavirüs’e de değinen Cirit şu satırları kaleme aldı:

“Korona günlerinde veda; mahkeme kadıya mülk olmadığı gibi yeryüzünün de insana mülk olmadığı bilinciyle 40 yılı aşkın sürdürdüğüm hâkimlik mesleğinin bugün sonuna geldim. Sizleri temsil etme sorumluluğu ve onuruyla da son beş yıl başkanınız olarak bulundum. Bu süre içerisinde çok güzel işlerin birlikte üstesinden geldik. Sizlerle acı ve tatlı günlerimiz oldu. Birlikte darbeye karşı durduk. Bilerek kimseyi kırmamaya ve adaletten ayrılmamaya özen gösterdim. Bilmeden ve görev gereği kırdıklarım olduysa haklarını helal etmelerini diliyor, benden yana herkese hakkımı helal ediyorum. Sizleri yerin ve göğün yaratıcısı yüce Allah’a emanet ediyor, sağlık ve afiyetler diliyorum. Allahaısmarladık…”

5/5 (2 Reviews)