SON TV

Yargıtay seçimleri için Büyükşehir Başsavcı adayı kim?

Yargıtay’a seçilecek 8 yeni üye için hazırlıklara başlandı. Seçimin Temmuz ayında yapılacağı konuşuluyor. Kulisler Yargıtay seçimleri için hareketlenmeye başladı. Kulislerde bir Büyükşehir Cumhuriyet Başsavcısının Yargıtay üyeliğine adı geçtiği öne sürülüyor.

Yargıtay seçimleri için Büyükşehir Başsavcı adayı kim?

HSK Yaz Kararnamesinin tamamlanmasından sonra yargı kulislerinde şimdi de Yargıtay üyeliği için hareketlilik başladı.

SON TV, Yargı dünyasında yoğun diplomasilerin yürütüldüğü bir konuyu mercek altına alıyor. HSK Yaz Kararnamesi ardından Yargıtay üyeliği için HSK’da çalışmaların başlatıldığı öğrenildi.

HSK ÇALIŞMA BAŞLATTI
HSK tarafından yürütülen hummalı çalışmalardan sızan bilgilere göre, HSK Genel Sekreterliğinin birinci sınıfa ayrılmış hakim ve savcıların özlük dosyalarını taradığı öğrenildi.
Bu hummalı çalışmaların sebebinin ise Yargıtay’da hali hazırda 14 üyenin emekliliğini doldurup ayrılması…

8 ÜYE SEÇİLECEK
Edinilen bilgilere göre Temmuz ayında 2 yargıtay üyesi daha yaş haddinden emekliye ayrılacak. Böylece boşalan üyelik sayısı 16 olacak. Bu da Yargıtay’a 8 yeni üye seçileceği anlamına geliyor. Yargı kulislerinde konuşulan bilgilere göre Genel Sekreterliğin titizlikle üzerinde çalıştığı dosyaların önümüzdeki günlerde HSK Genel kurulunun önüne geleceği konuşuluyor. HSK tarafından Temmuz ayında olası üye seçimi için hazırlıklara başlandığı öğrenildi.

KULİSLER HAREKETLENMEYE BAŞLADI
Yargıtay’a 8 ismin seçileceğinin netleşmesinin ardından kulislerde hareketlendi. Yargıtay üyeliğine ismi geçenler arasında bir ilin Cumhuriyet Başsavcısının da olduğu kulislerde konuşulmaya başlandı.
SONTV, HSK yaz kararnamesinde olduğu gibi Yargıtay üyeliğine seçilecek isimlerle ilgili de kulisler de konuşulanları aktarmaya devam edecek.