SON TV

Yargıtay seçimleri ne zaman yapılacak… Kulislerde konuşulan isimlere SONTV ulaştı

Yargıtay’da son dönemde 21 yüksek yargı mensubu emekliye ayrıldı. Yargıtay’a yeni bir üye seçilip seçilmeyeceği yargı kulislerinde merak edilirken, SONTV Yargıtay’a 10 üyenin seçileceği bilgisine ulaştı. Yargıtay üyeliği seçimlerinin ne zaman yapılacağına ilişkin detaylar haberimizde…

Yargıtay seçimleri ne zaman yapılacak… Kulislerde konuşulan isimlere SONTV ulaştı

Yargıtay’a yeni üyelerin ne zaman seçileceği yargı kulislerinde merak edilirken, SON TV Yargıtay üyeliği seçimlerinin ne zaman yapılacağına ilişkin kulislerde konuşulan son bilgilere ulaştı.
KAÇ ÜYE SEÇİLECEK
Yargıtay’da son dönemde 21 üyenin emekliliğe ayrılmasının ardından gözler Hakimler ve Savcılar Kurulu’na çevrildi. Yargıtay Başkanlığı, 21 üyenin emekliliğe ayrılmasını Adalet Bakanlığı’na bildirdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun da, ceza ve hukuk dairelerindeki boşalan üyeliklerin yerine yeni üyelerin belirlenmesi için yakın zamanda çalışmalara başlayacağı öğrenildi. Yargıtay’da bir diğer üyenin Kasım’da emekliye ayrılacağı ancak HSK’nın bu tarihi beklemeden seçimi gerçekleştireceği, dolayısıyla toplam 10 üyenin seçileceği bilgisi edinildi.
İŞTE TARİH
Yargıtay’a 10 üyenin belirlenmesi için önümüzdeki hafta seçim yapılacağı öğrenilirken, Yargıtay üyeliği için kulislerde konuşulan isimlere de SONTV ulaştı.

İŞTE YARGITAY ÜYELİĞİNE İSMİ GEÇENLER
Yargıtay Cumhuriyet Savcıları Kemal Mecit ile Ali Murat Soylu, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Deniz Gül, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Alpaslan Azapağası, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, İstanbul BAM Başkanı Murat Boylu, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları üyesi Vedat Ali Tektaş, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız, Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Abdullah Köksal ve İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak.