SON TV

Yargıtay üyeliği seçimleri ne zaman

Yargıtay’da son dönemde 18 yüksek yargı mensubu emekliye ayrıldı. Yargıtay’a yeni bir üye seçilip seçilmeyeceği yargı kulislerinde merak edilirken, SONTV Yargıtay’da 2 üyenin daha emekli olmasıyla 10 üyenin seçileceği bilgisine ulaştı. Yargıtay üyeliği seçimleri içinde kulisler hız kazanmış durumda. SONTV, Yargıtay üyeliği seçimlerinin ne zaman yapılacağına ilişkin kulislerde konuşulan son bilgilere ulaştı.

Yargıtay üyeliği seçimleri ne zaman

Yargıtay’a yeni üyelerin ne zaman seçileceği yargı kulislerinde merak edilirken, SON TV Yargıtay üyeliği seçimlerinin ne zaman yapılacağına ilişkin kulislerde konuşulan son bilgilere ulaştı.
Yargıtay’da son dönemde 18 üyenin emekliliğe ayrılmasının ardından gözler Hakimler ve Savcılar Kurulu’na çevrildi. Yargıtay Başkanlığı, 18 üyenin emekliliğe ayrılmasını Adalet Bakanlığı’na bildirdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun da, ceza ve hukuk dairelerindeki boşalan üyeliklerin yerine yeni üyelerin belirlenmesi için adli tatil sonrası çalışmalara başlayacağı öğrenilirken, 2 üyenin daha emekliye ayrılmasıyla 10 üyenin belirlenmesi için Eylül ayının sonunda seçim yapılacağı kulislerde konuşuluyor. Yargıtay üyeliği için Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun ne zaman seçim yapacağına ilişkin resmi bir tarih henüz açıklanmadı.