SON TV

Yargıtay’a yeni Genel Sekreter seçildi

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’nın seçilmesi ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. Yargıtay yeni Genel Sekreteri belli oldu.

Yargıtay’a yeni Genel Sekreter seçildi

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in emekliye ayrılması ardından seçim yapılmış, yeni Yargıtay Başkanı bir süredir Yargıtay Başsavcısı olarak görev yapan Mehmet Akarca olmuştu.

Bugün ise Yargıtay Genel Sekreterliği’ne yeni bir isim görevlendirildi.

Yargıtay 9. Daire Üyesi Fevzi Yıldırım, yeni Genel Sekreter olarak görevlendirildi.

YARGITAY GENEL SEKRETERİ
Fevzi YILDIRIM

25.04.1968 tarihinde Hafik’te doğmuştur. Sivas Kongre Lisesini bitirmiş, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra askerliğini Eskişehir 1. Tak. Hv. Kuv. Komutanlığı’nda kısa dönem olarak tamamlamıştır.

Sivas hâkim adayı olarak mesleğe başlayan Yıldırım; sırasıyla Turhal, Ulubey, Taşlıçay, Nazilli Hâkimliği, Adalet Bakanlığı ve HSYK Teftiş Kurulu Başkanlıklarında Adalet Müfettişi ve Başmüfettişliği, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı İdari Savcılık görevlerinde bulunmuştur.

Yargıtay Dokuzuncu Ceza Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken, 25.03.2020 tarihinde Yargıtay Birinci Başkanınca Yargıtay Genel Sekreterliğine seçilmiş olup, halen bu görevi sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.