SON TV

Yargıtay’da “Etik Davranış İlkeleri” semineri düzenlendi

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Başkanlığına yeni atanan personele yönelik düzenlenen etik davranış ilkeleri eğitim seminerinin açılışına katıldı.

Yargıtay’da “Etik Davranış İlkeleri” semineri düzenlendi


Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Başkanlığına yeni atanan personele yönelik İsmail Rüştü Cirit Konferans Salonu’nda düzenlenen etik davranış ilkeleri eğitim seminerinin açılışına katıldı. 23-24 Şubat tarihlerinde iki gün boyunca sürecek olan eğitim semineri kapsamında; Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İnayet Aydın etik, kamu etiği, meslek etiği ve yargı etiği konularında; Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Saldırım Yargıtay etik ilkeleri, etik ve yargı etiği kavramları ile Etik Danışma Kurulunun kararları, görev ve sorumlulukları konularında sunum yaptı.

Açılışına Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım’ın da katıldığı seminer süresince Yargıtay personeli etik davranış ilkeleri olan ehliyet ve özen, eşitlik, gizlilik ve mesleğe yaraşırlık kavramları konusunda eğitim verilmesinin yanı sıra mobbing, hediye alma yasağı ve sosyal medya kullanımıyla ilgili farkındalık artırma etkinliklerinin yapılması amaçlanıyor.