SON TV

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bakıma alındı

Yavuz Sultan Selim Köprüsünde bakım ve onarım çalışmaları başladı. Işıklandırma ile ilgili çalışmalar, trafiği etkilemiyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bakıma alındı

İstanbul boğazını birbirine bağlayan 3. köprü Yavuz Sultan Selim’de, bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Dünyanın eğik köprü sınıfındaki en yüksek asma köprüsü olan Yavuz Sultan Selim’in halatlarındaki ışıklandırma sistemi bakım ve onarıma alındı.

Asya ve Avrupa kıtalarına karayolu üzerinden üçüncü bağlantıyı sağlayan köprü, 322 metre yükseklikteki kulelere bağlı. Bakım ve onarım çalışmalarını yaşan işçiler bu kuleler üzerine çıkarak köprünün led ve kablolarını yeniliyor.

HALATLAR ÜZERİNDE ZORLU ÇALIŞMA

Güvenlik halatlarıyla köprüye bağlı hareket eden işçiler devasa boyutlardaki elektrik kablolarını hareket ettirebilmek için hep birlikte halatlar üzerinde geri geri ilerliyorlar.

Değişime ihtiyaç duyulan ışıklandırma sisteminin parçalarını kontrolden geçiren işçiler, gereken kısımlarda değişiklik yapıyor.

Hava kararınca yakılan köprü ışıkları kartpostallık görüntüler oluştururken köprünün bir ayağının bulunduğu Garipçe de fotoğrafçıların uğrak yeri haline geldi.