SON TV

Yaz kararnamesinde flaş gelişme! İlk bilgilere SON TV ulaştı

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) yayınlanması beklenen Adli ve İdari Yargı 2021 Yaz Kararnamesi’nin yayınlanacağı tarih ile ilgili flaş gelişmeleri SON TV duyurmuştu. Kararnamenin yayınlanma tarihi yaklaşırken, kararnameyle ilgili ilk bilgilere SON TV ulaştı.

Yaz kararnamesinde flaş gelişme! İlk bilgilere SON TV ulaştı

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) yayınlanması beklenen Adli ve İdari Yargı 2021 Yaz Kararnamesi’nin yayınlanacağı tarih ile ilgili flaş gelişmeleri SON TV duyurmuştu.

Daha önce HSK tarafından açıklanan Adli Yargı 2021 Yılı Ana Kararname Takvimi’nde de Yaz Kararnamesi’nin 21 Mayıs 2021 Cuma günü açıklanması planlanmıştı.

SON TV, Yaz Kararnamesi çalışmalarının tamamlanarak kararnamenin belirtilen 21 Mayıs 2021 tarihinde açıklanmasının beklendiğini ve bu konuda HSK tarafından yoğun çalışmaların yürütüldüğünü açıklamıştı.

KARARNAMEDE 2 BİN ADLİ, 500 İDARİ HAKİM VE SAVCI YER ALACAK

Yargı teşkilatının heyecanla beklediği Yaz Kararnamesine ilişkin ilk bilgiler sızdı. SON TV’nin ulaştığı bilgilere göre, kararname kapsamında 2 bine yakın adli hakim savcı, 500’e yakın idari hakim yer alacak.

Kararname çerçevesinde, ünvanlı makamlarında değişikliği olacağı öğrenilirken çeşitli şehirlerde il başsavcıları ve bölge adliye mahkemeleri başsavcılarının da değişeceği bilgisi alındı.

HSK’nın bu yıl, daha önce açıklanan Adli Yargı 2021 Yılı Ana Kararname Takvimi’ne sadık kalmayı planladığı belirtiliyor.