SON TV

Yaz Kararnamesinde flaş kulis

Yargı camiasının gözü HSK tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi'nde. Kararname ile ilgili yeni kulisler ortaya çıkarken, hakim ve savcıların derecelere göre sırasıyla görev yerlerinin tespiti için çalışmaların devam ettiği, ünvanlı yargı mensupları için ise çalışmaların Haziran’ın ilk haftasında başlayacağı öğrenildi.

Yaz Kararnamesinde flaş kulis

Yargı camiasının gözü Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi’ne çevrildi. HSK tarafından daha önce açıklanan prensip kararlarına göre, Yaz Kararnamesi 17 Haziran’da yayımlanacak. Görev yaptığı bölgede süresini dolduran yaklaşık 4 bin yargı mensubunun cep telefonuna mesaj gönderilirken, kararnamenin 5 binin üzerinde yargı mensubunu kapsayacağı öğrenildi.
Son dakika kulis bilgisine göre; 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci derece hakim ve savcıların kararname kapsamında görev yerlerinin tespiti için çalışmaların süratle devam ettiği, ünvanlı yargı mensuplarının (başsavcı, başsavcı vekili, ağır ceza reisi…) ise Haziran’ın ilk haftasında görüşüleceği öğrenildi.