SON TV

Yaz kararnamesiyle birlikte Adalet Bakanlığında flaş değişiklik beklentisi

Yargı teşkilatı içerisinde Adalet Bakanlığına Bekir Bozdağ’ın getirilmesiyle önemli değişikliklerin olabileceği uzun süredir bekleniyordu. Değişikliklerle ilgili kulislere flaş bir bilgi düştü. İşte SONTV’nin ulaştığı o bilgiler…

Yaz kararnamesiyle birlikte Adalet Bakanlığında flaş değişiklik beklentisi

Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı görevine getirilmesiyle yargı teşkilatı içinde önemli kritik değişikliklerin olabileceği uzun zamandır konuşulurken, yargı teşkilatı da bu değişiklikleri uzun süredir bekliyordu. Bakanlık içinde yapılacak değişikliklerle ilgili kulislere flaş bir bilgi daha düştü.

KARARNAME İLE BAKAN YARDIMCISI DEĞİŞİKLİĞİ

Kulislerde konuşulan bilgiye göre, Adalet Bakan Yardımcılarından ikisinin yerinde kalacağı, ikisinin ise yaz kararnamesiyle birlikte görevini devredeceği öğrenildi. Söz konusu değişikliklerin Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından 17 Haziran’da yayımlanacak kararnameyle birlikte yapılması bekleniyor. Bakan yardımcılıklarındaki görev değişiminin ardından Bakanlık içerisinde Genel Müdür, Daire Başkanlıkları gibi üst düzey görev değişikliklerinin de olacağı kulislerde konuşulanlar arasında.