SON TV

Yeni iPhone’ların internet bağlantısında ciddi sorun yaşanıyor!

Apple iPhone Xs ve Xs Max cihazları bu sefer fiyatlarıyla değil, ciddi bir sorunla gündemde. iPhone Xs ve Xs Max kullanıcıları, telefonlarıyla internete bağlanırken sıkıntılar yaşıyor

Yeni iPhone’ların internet bağlantısında ciddi sorun yaşanıyor!

Apple’ın en yeni telefonları iPhone XS ve XS Max kullanıcıları, telefonların internet bağlantısında sorun yaşıyor. Konuyla ilgili  şikayetlerini dile getiren binlerce iPhone Xs ve Xs Max kullanıcısı, Apple’dan telefonlarının Wi-Fi ve hücresel veri sorunlarının çözülmesini talep ediyor. Fakat bu sorun çok da kolay çözülmeyebilir.

iPhone Xs ve Xs Max kullanıcılarına göre sinyaliniz iyi değilse kesinlikle iyi bir bağlantı performansı beklememelisiniz. Hatta d kötü bir performansa hazır olun. Apple destek forumları ve sosyal medya iPhone Xs ve Xs Max’in  Wi-Fi ve hücresel veri sorunları ile çalkalanıyor.

Cihazlar, Wi-Fi sinyallerini kaybediyorlar ve yeniden iletişim kurmak, kullanıcılar için büyük bir soruna dönüşüyor. Örneğin 200mW temelinde yapılan testlerde, iPhone’un yeni özellikleri kesinlikle isteneni elde edemiyorlar ve hatta 200mW değerine ulaşmakta zorluk çekiyorlar.

Bahsi geçen sorunun, 4 adet “yetersiz” dahili anten nedeniyle gerçekleştiği öne sürülüyor. Fakat sorunun ne olduğu kesin olarak bilinmiyor. Amerikalı teknoloji devi konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyor.

2016 yılında piyasaya sürülen iPhone 7, benzer sorunlarla gündeme gelmişti. Apple, sorunun çözümü için hemen müdahale etmişti. Ancak bu kez durum farklı görünüyor. Problem sadece yazılım güncellemesiyle çözülmeyebilir ve ABD temelli şirket, bazı donanımsal düzenlemeler yapmak zorunda kalabilir.

ETİKETLER: