SON TV

Yeni Zelanda’da mezarlıkta görevli kadın polisten anlamlı hareket

Yeni Zelanda'daki kanlı saldırı sonrası yaşamını yitirenlerin cenazeleri defnedilmeye başladı. Dünyayı ayağa kaldıran cami saldırısı sonrası mezarlıkta görev yapan kadın polisin başörtü takması görenleri duygulandırdı.

Yeni Zelanda’da mezarlıkta görevli kadın polisten anlamlı hareket

Yeni Zelanda’daki cami katliamının ardından son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye cuma namazı sırasında silahlı saldırı düzenleyen saldırgan Brenton Tarrant’ın açtığı ateşte hayatını kaybedenlerin cenazeleri defnedilmeye başlandı. Mezarlıkta görev yapan bir kadın polisin başörtüsü takması ise dikkat çekti.

Yeni Zelanda’da camiye düzenlenen saldırında şehit olanların cenazeleri defnedilmeye başladı. Mezarlıkta görev yapan bir polisin başörtüsü takmasını ise ajanslar son dakika olarak geçti.

TOPLU CENAZE TÖRENİ YAPILACAK

Terör saldırısında hayatını kaybeden kurbanları toprağa vermek için yüzlerce kişi, Christchurch Memorial Park Mezarlığı’nda toplandı. Terör saldırısının kurbanlarının çoğu Türkiye, Pakistan, Hindistan, Malezya, Endonezya, Somali, Afganistan ve Bangladeş gibi ülkelerden göçmenler veya mülteciler. Cuma günü de ülkede toplu bir cenaze töreni yapılması bekleniyor.

YENİ ZELANDA’DA CUMA GÜNÜ EZAN TELEVİZYONLARDAN CANLI YAYINLANACAK

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, cuma ezanının Radyo Yeni Zelanda (RNZ) ve Yeni Zelanda Televizyonu (TVNZ) aracılığıyla canlı yayınlanacağını açıklamıştı. Cuma namazı için camilerde toplanan Müslümanlara destek verme arzusu içinde olunduğunu ifade eden Ardern, “(Cuma günü) TVNZ ve RNZ aracılığıyla ezanı ulusal olarak yayınlayacağız” demişti.

ETİKETLER: