SON TV

Yeniden sayım sonrası Ankara’da son durum! Ak Parti rakam verdi

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, oyların yeniden sayımıyla ilgili yaptığı açıklamada "Yeniden sayımda oyumuz bin 807 arttı" dedi.

Yeniden sayım sonrası Ankara’da son durum! Ak Parti rakam verdi

AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan, yerel seçim sonuçları ve itiraz sürecine ilişkin “İlçe seçim kurullarınca yapılan sayımlarda partimizin oyu 1807 olarak artmıştır. Geçersiz oyların ne sebeple geçersiz olduğu gerekçeli olmak zorundadır” dedi.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, yerel seçim sonuçları ve itiraz sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Özcan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Kullanılan oyların ilçe seçim kurullarınca yeniden sayımıyla ilgili talepte bulunmamıza rağmen, talebimiz hukuka ve yasaya aykırı şekilde; Akyurt, Ayaş, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Kızılcahamam, Mamak, Yeni Mahalle, Çankaya 1-2-3’üncü seçim kurullarında reddedilmiştir.

Altındağ, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya 4’üncü seçim kurulu, Çubuk, Gölbaşı, Keçiören, Polatlı, Sincan, Şereflikoçhisar’da ise talebimizin tamamı kabul edilmesi gerekirken kısmen kabul edilmiştir.

Kabul edilen ilçe seçim kurulları fahiş orandaki geçersiz oylar nazara alındığında, bu denli fahiş miktarda geçersiz oyun bir sandıkta çıkmış olması hayatın olağan akışına uygun düşmeyeceğinden yeniden sayıma karar verilmiştir.

PARTİMİZİN OYU BİN 807 ARTTI

“İlçe seçim kurullarınca yapılan sayımlarda partimizin oyu 1807 olarak artmıştır. Birçok sandıkta sandık sonuç tutanaklarının gerekçe kısmında geçersiz oyların gerekçesinin yer almadığı açıkça görüldüğünde talebimiz kısmen kabul edilmiştir. Geçersiz oyların ne sebeple geçersiz olduğu gerekçeli olmak zorundadır.

“FARK 1139 OLARAK DARALMIŞ OLDU”

Tüm Ankara’daki 12 bin 180 sandığın sayımına karar verilmesi talebiyle İl Seçim Kurulu’na müracaatımızı bugün itibariyle de yapmış durumdayız. İtirazlarımız olmadan önce 124 bin fark vardı bu rakam 123 bine düştü. 1807 oy bizim lehimize, 668 oy da CHP’nin lehine çıkmış oldu. Fark da 1139 olarak daralmış oldu.

ETİKETLER: