SON TV

Yerel seçimde sonuç ne olacak? İşte son seçim anketi

Mart 2019 yerel seçimlerde sonuç ne olacak? MAK danışmanlık şirketine göre MHP hiçbir yerde birinci değil! İttifak kararının ardından ilk anketçi yorumu: Adana, Mersin gibi şehirlerde MHP hiçbir yerde tek başına birinci parti değil.

Yerel seçimde sonuç ne olacak? İşte son seçim anketi

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. MHP’nin şu an hiçbir yerde birinci parti olmadığını belirten Kulat, “MHP, belediye seçimlerinde çok büyük bir fiyasko yaşayabilir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün yaptığı grup toplantısında yerel seçimlerde ittifak olamyacağını, bütün şehirlerde aday çıkararak tek başlarına yola devam edeceklerini açıklamıştı.

Bu kararın ardından MHP’nin yerel seçimlerde kaç belediyeyi kazanacağı merak ediliyor.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

OYLARI TEK BAŞINA BİR YERDE TOPYAMIYOR

Mehmet Ali Kulak’a göre MHP oylarını tek başına bir yerde toplayamadığı için hiçbir yerde birinci parti değil.

HİÇBİR YERDE BİRİNCİ PARTİ DEĞİL

MHP’nin oy oranının Güneydoğu’daki 2 puanı çıkardığınız zaman 9’larda olduğunu söyleyen Mehmet Ali Kulak, “Bakın Adana’da yüzde 30 ile 31 ile seçim almış. Şu anda yüzde 15 ile dördüncü parti. Mersin’de yine dördüncü parti, Manisa’da yine öyle üçüncü parti ya da ikinci parti. Yani hiçbir yerde birinci parti değil şu anda. Belediye başkanlarının performansı da çok iyi değil. Çok istisna ilçeler bazında belki bir durum söz konusu olabilir.” dedi.

MHP’nin AK Parti bize muhtaç görüşünde olduğunu savunan Kulank, “Halbuki AK Parti’nin yerel seçimlerdeki oy oranları zaten hep yüzde 40’lardadır. Yüzde 50’lilerde değildir” değerlendirmesinde bulundu.

‘MHP, AK PARTİ’NİN KENDİSİNE ÇOK MUHTAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR’

Kulat, MHP’de “AK Parti bize muhtaç” görüşünün hakim olduğunu savundu.

“Halbuki AK Parti’nin yerel seçimlerdeki oy oranları zaten hep yüzde 40’lardadır. Yüzde 50’lilerde değildir” değerlendirmesinde bulunan Kulat, şöyle devam etti:

Yüzde 50’lilik bir oya da AK Parti’nin ihtiyacı yok yerel seçimlerde. Çünkü AK Parti’nin oyları lokaldir yani İstanbul’da bulur yüzde 50’leri, Ankara’da bulur yüzde 40’ları ve seçim sonucunu hep böyle alır. Güneydoğu’da HDP böyle alır. MHP göreceksiniz şartlar böyle devam ederse Türkiye genelinde çok farklı bir noktaya doğru gidebilir.”

0/5 (0 Reviews)