SON TV

Yetki Kararnamesi çalışmaları başladı

Yargı teşkilatının Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun Yetki Kararnamesiyle ilgili kararı merakla bekleniyor. SON.TV’nin ulaştığı bilgilere göre, hazırlık çalışmalarına başlanılan kararnamenin Temmuz’un ikinci haftası yayımlanması bekleniyor.

Yetki Kararnamesi çalışmaları başladı

HSK Birinci Dairesi, Adli ve İdari Yargı 2021 yılı Yaz Kararnamesi’ni 25 Mayıs’ta ilan etmişti. Kararname ile adli yargıda 2 bin 582, idari yargıda ise 488 olmak üzere toplam 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Şimdi de gözler Yetki Kararnamesi’ne çevrildi.

TEMMUZ İKİNCİ HAFTASINDA

Hakimler ve Savcılar Kurulu Yaz Yetki Kararnamesi üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Yargı teşkilatının merakla beklediği Yetki Kararnamesi ile görev yerleri değişen Hakim ve Savcıların adliyelerdeki yetkileri belirlenecek. HSK Genel Sekreterliği’nce hazırlanan Yetki Kararnamesi üzerinde çalışmalar başladı. HSK Birinci Dairesi’ne sunulacak çalışma kapsamında, yaklaşık 1.500 adli, 500 idari yargı mensubunu kapsaması beklenen kararnamenin bir ihtimale göre Temmuz’un ilk haftası, bir ihtimale göre de Temmuz’un ikinci haftası HSK’nın resmi internet sitesi üzerinden ilan edileceği bekleniyor.