SON TV

Yetki kararnamesinde flaş gelişme…

Yargı teşkilatının merakla beklediği Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun Yetki Kararnamesi’nin, HSK Birinci Dairesi’nin bugün yapacağı toplantı sonrası belli olması bekleniyor.

Yetki kararnamesinde flaş gelişme…

HSK Birinci Dairesi, Adli ve İdari Yargı 2021 yılı Yaz Kararnamesi’ni 25 Mayıs’ta ilan etmişti. Kararname ile adli yargıda 2 bin 582, idari yargıda ise 488 olmak üzere toplam 3 bin 70 Hakim ve Savcının görev yeri değiştirildi. Şimdi de gözler Yetki Kararnamesi’ne çevrildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu Yaz Yetki Kararnamesi üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Bugün saat 10.30’da başlayan toplantı sonrası Yaz Yetki Kararnamesi’nin HSK’nın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilmesi bekleniyor.
Yargı teşkilatının merakla beklediği Yetki Kararnamesi ile görev yerleri değişen Hakimlerin adliyelerdeki yetkileri belirlenecek. Yetki kararnamesi öncesinde talep toplama işlemi de yaklaşık 20 gün önce tamamlanmıştı. HSK Genel Sekreterliği gelen talepler üzerinde incelemelerini tamamladı ve HSK Birinci Dairesi bugün saat 10.30’da Yaz Yetki Kararnamesi’ne son şeklini vermek üzere toplandı. Toplantı sonrası Yetki Kararnamesi’nin HSK’nın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilmesi bekleniyor.