SON TV

Yolda uyuyan köpeği ezip geçti

İstanbul'da Pendik'te bir akademisyenin otomobili ile yolda uyuyan köpeği ezip geçtikten sonra görmediğini iddia etti. Takipsizlik kararı veren mahkeme, olayın görüntülerinin ardından takipsiz kara

Yolda uyuyan köpeği ezip geçti

İstanbul’da Pendik’te bir akademisyenin otomobili ile yolda uyuyan köpeği ezerek uzaklaştığı anın görüntüleri ortaya çıktı.

Marmara Üniversitesi Hastanesinin bahçesinde yolda uyuyan köpeğin üzerinden geçen ve Doç. Dr. Birsen Ocaklı hakkında, köpeğin sahibi Eda Sarıbeyliler tarafından Savcılığa ihbar edildi.

Savcılık’taki ifadesinde aracın kendisine ait olduğunu söyleyen Ocaklı, köpeği görmediğini, çarptığını fark etmiş olsa köpeği veterinere götüreceğini ileri sürdü. Bu ifade üzerine Savcılık takipsizlik kararı verdi. Sarıbeyliler, karara itiraz ederek güvenlik kamerası görüntülerinin izlenmesini talep etti.

TEKERLEKLER HAVALANDI

Görüntülerde, yolda yatan köpeğin 4-5 metre kadar gerisinde duran aracın kısa bir süre sonra hızlıca köpeğin üstünden geçerek ilerlediği görüldü. Ayrıca aracın, köpeğin üstünden geçen sağ tekerleklerinin havalandığı görüntülere yansıdı. Öte yandan köpeğin solunda aracın rahatlıkla geçebileceği bir yol olması da dikkat çekti.

TAKİPSİZLİK KARARI İPTAL EDİLDİ

Görüntüleri izleyen savcılık, Ocaklı hakkındaki takipsizlik kararını iptal ederek Sarıbeyliler’in şikayetini işleme koydu.

Ocaklı’nın Sağlık Bilimleri Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli olduğu öğrenildi.