SON TV

Yunan vekilin bayrak yırtma hadsizliğine Çavuşoğlu’ndan tepki!

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'un, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk Bayrağı'nı yırtması üzerine Çavuşoğlu'ndan sert tepki geldi.

Yunan vekilin bayrak yırtma hadsizliğine Çavuşoğlu’ndan tepki!

Avrupa Parlamentosu’nda (AP) ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos’un, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk Bayrağı’nı yırtmasına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan sert tepki geldi. Çavuşoğlu “Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin” dedi.

AP toplantısında Türk bayrağı yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan sert tepki geldi.

AVRUPA’NIN ŞIMARIK ÇOCUKLARI HADDİNİ BİLSİN! BU PALYAÇO…

Çavuşoğlu “Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin. Bayrağımız her yerde şerefle dalgalanmaya devam edecek. Bu palyaço hakkında gerekenin yapılmasını bekliyoruz ” dedi.

NE OLMUŞTU?

Brüksel’de düzenlenen AP Genel Kurulu’nun “Yunan Adalarında İnsani Durum” başlıklı oturumunda bölgedeki göçmenlerin durumu ele alınırken Yunanistan’ın aşırı sağcı Altın Şafak Partisi’nin eski üyesi bağımsız AP milletvekili Lagos bir hadsizlik örneği sergileyerek “Kimsenin burada Yunan vatandaşlarının durumunu konuştuğunu duymuyoruz. Herkes göçmenlerden bahsediyor, Yunan vatandaşlarının hakları ne olacak?” diyerek “Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk Bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz” demişti.