SON TV

Zekeriya Öz’ü döven işadamı her şeyi anlatıyor

Firari eski Savcı Zekeriya Öz’ü Almanya’da bulup döven işadamı Alber Rıfat Bayraktar yaşadıklarını anlatıyor. Bayraktar’ın açıklamaları bu akşam 21.00’de A Haber’de Canan Barlas’la Gündem programında olacak.

Zekeriya Öz’ü döven işadamı her şeyi anlatıyor

Alber Rıfat Bayraktar İstanbul’da yaşayan iş adımıydı. İddiasına göre ortağı ve Bank Asya işbirliği içerisinde mallarına el koydu. Adliyeye başvurup adalet aradı. Orada karşısına Zekeriya Öz çıktı.

Zekeriya Öz’e dolandırıldığına dair çeşitli şikâyetlerde bulundu. Fakat bu şikâyetler geri dönüp kendisi aleyhine işledi. Hakkında dava açıldı.

Zekeriya Öz ve diğer FETÖ firarisi savcı arkadaşı Cihan Kansız’ın takipsizlik verdiği dosyalara verilen takipsizlik kararları zaman içinde kaldırıldı.  10 yıl sonra ise davaya dönüştü. Alber Rıfat Bayrak’ın Bank Asya kanalı ile dolandırıldığı iddiasıyla iddianame düzenlendi. Bayraktar bu iddianamede bu kez müştekiydi.

Alber Rıfat Bayraktar bu davanın görülmesini beklerken Zekeriya Öz’ü Almanya’da bulup dövdüğünü açıkladı. Öz’e geçmişte yaşadıkları sebebiyle kinli olduğunu belirten işadamı, Almanya’da yaşanan dayak olayını ayrıntıları ile A Haber’de anlatacak.

Alber Rıfat Bayrak’tar, 21.00’de başlayacak Canan Barlas’la Gündem programında açıklamalarda bulunacak.