SON TV

1 Mayıs için Bakırköy’de hazırlık, Taksim’de önlem!

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının bu yıl İstanbul’daki adresi Bakırköy olacak. Taksim'de 1 Mayıs önlemleri kapsamında meydan ve çevresi bariyerlerle kapatıldı.

1 Mayıs için Bakırköy’de hazırlık, Taksim’de önlem!

Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü! Sendikalar, işçiler bugün sokaklarda ve meydanlarda olacak.

Türk-İş Kocaeli’de, Türkiye Kamu-Sen Samsun’da, DİSK İstanbul Bakırköy’de kutlama yapacak.

1 Mayıs’ın İstanbul’daki adresi bu yıl Bakırköy! Halk pazarındaki etkinlikler saat 14.00’te başlayacak. Alana etkinlik öncesinde çok sayıda polis bariyeri getirildi. Alan güvenlik çemberine alınacak ve etkinliği gelenler güvenlik noktalarından geçtikten sonra alana alınacak.

Ayrıca burada yapılacak etkinlikler dolayısıyla sabah saat 06.00’dan etkinlik bitene kadar bazı yollar trafiğe kapalı olacak. İşte 1 mayıs nedeniyle İstanbul’da trafiğe kapalı olacak yollar: Beyoğlu, Beşiktaş ve Şişli’den Taksim Meydanı’na çıkan yollar, etkinlik süresince Osmanbey Metro Istasyonu, Taksim Metro Istasyonu, Şişhane Metro Istasyonu, Kabataş-Taksim finüküler hattı ve Karaköy-Tünel finüküler hattı.

TAKSİM MEYDANI VE ÇEVRESİ KAPATILDI

İstanbul Valiliği’nin 1 Mayıs kutlamalarının Taksim’de değil Bakırköy’de yapılacağı yönündeki kararının ardından Taksim ve çevresinde alınan güvenlik önlemleri gece boyunca da devam etti.

Gün boyunca Gezi Parkı çevresi, Taksim Cumhuriyet Anıtı önü, İstiklal Caddesi girişi bariyerlerle kapatıldı.

KUTLAMALARIN ADRESİ BAKIRKÖY

Öte ytandan DİSK, Bakırköy’de yapılacak kutlamalar için toplanma saatini 12.00 olarak duyurdu. Kortejler eşliğinde alana yürüyüş ise 13.00’Te başlayacak. Pazar alanında gerçekleştirilecek kutlamalarda aralarında Bulutsuzluk Özlemi’nin de yer aldığı gruplar da konser verecek.