SON TV

Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Uğurlu’dan 15 Temmuz gazisine ziyaret

Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminde Marmaris'te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast için helikopterlerle gelen FETÖ üyesi askerler ile çıkan çatışma sonucu yaralanarak gazi olan polis memuru Ömer Taş’ı ziyaret etti.

Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Uğurlu’dan 15 Temmuz gazisine ziyaret

Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, 15 Temmuz 2016’da hain darbe girişimi sırasında Marmaris’te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast için helikopterlerle gelen FETÖ üyesi askerler ile çıkan çatışma sonucu yaralanarak gazi olan polis memuru Ömer Taş’ı evinde ziyaret etti.

BAŞSAVCI UĞURLU, 15 TEMMUZ GECESİNDE YAŞADIKLARINI ANLATIRKEN DUYGULANDI

Ziyaret sırasında 15 Temmuz gecesinin hayatındaki en zor gece olduğuna işaret eden ve o dönem Bayburt’ta görev yaptığını kaydeden Uğurlu, “15 Temmuz gecesi hayatımın en zor, en sıkıntılı günüydü. Ama şükürler olsun ki, milletçe o gece dimdik ayaktaydık. Bu çocuklarıma bırakabileceğim en büyük onurdur” ifadelerini kullandı.

O geceye dair anılarını anlatan Uğurlu, “O gece İstanbul’da, Ankara’da olmak için neler vermezdim” dedi. Uğurlu, 15 Temmuz gecesine ait anılarını anlatırken duygu dolu anlar yaşadı.