SON TV

ABD Adalet Bakanı, Trump’ın talebi üzerine istifa etti

ABD Adalet Bakanı Jeff Session, Başkan Donald Trump’ın talebi üzerine istifa ettiğini duyurdu. ABD Başkanı Trump, "Bu göreve kalıcı olarak kimin atanacağı ileri bir tarihte belirlenecektir.” açıklamasında bulundu

ABD Adalet Bakanı, Trump’ın talebi üzerine istifa etti

ABD Adalet Bakanı Jeff Session, Başkan Donald Trump’ın talebi üzerine istifa ettiğini açıkladı. Sessions’ın istifasının ardından Adalet Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Matthew G. Whitaker’ın bu görevi geçici olarak devralacağı duyuruldu.

AA muhabirinin ulaştığı Adalet Bakanı Sessions’ın istifa mektubunda, “Sayın Başkan, sizin isteğiniz üzerine istifamı sunuyorum. Bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim” ifadelerine yer verildi.

Bakanlıkta görev yaptığı süre boyunca büyük bir istekle çalıştığını vurgulayan Sessions, görev yaptığı tüm ekip arkadaşlarına da teşekkür etti.

Öte yandan Trump, Twitter hesabından konuya ilişkin bir paylaşımda bulunarak, “Adalet Bakanı Jeff Sessions’a, görevinden dolayı teşekkür ederiz ve kendisine iyi niyet dileklerimizi sunarız. Bu göreve kalıcı olarak kimin atanacağı ileri bir tarihte belirlenecektir.” ifadelerini kullandı.

Trump, Sessions’ın ardından Adalet Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Matthew G. Whitaker’ın bu görevi geçici olarak devralacağını duyurdu.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: