SON TV

ABD’li sanatçı, ülkemize hayran kaldı! ‘Türkiye bize Amerika’da anlatıldığı gibi değil’

Batman’da konser veren Amerikalı şarkıcı Della Miles “Yurt dışında bize anlatılanla gerçek Türkiye arasında büyük fark var” diyerek ekledi: Bu ülkeyi ve insanlarını çok seviyorum. Kendimi evimde gibi hissediyorum

ABD’li sanatçı, ülkemize hayran kaldı! ‘Türkiye bize Amerika’da anlatıldığı gibi değil’

Michael Jackson ve Whitney Houston’un vokalistliğini yapan, 2013’te Türkiye’de Murat Kekilli ile yaptığı düetle adından söz ettiren ABD’li sanatçı Della Miles, Batman’da konser verdi.

BATMAN’IN SİYAH İNCİSİ

Türkçe şarkılar da söyleyerek halkı şaşırtan Miles, şöyle konuştu: “Batman’ın tarihi ve kültürel atmosferinden çok etkilendim. Küçük bir şehir turu yaptım; İnsanlar öyle sıcakkanlı ve misafirperver ki; kendimi evimde hissettim. Bir dükkanda beni siyah inciye benzeterek yöresel kahvelerinden ikram ettiler. Ben de artık kendimi ‘Batman’ın Siyah İncisi’ olarak nitelendirebilirim. Bu ülkeyi, insanlarını ve ezgilerini çok seviyorum. Gözlerinizdeki samimiyet beni her gün biraz daha yaklaştırıyor sizlere. Yavaş yavaş sizlerden biri oluyorum.” Konser sonrası kendisine çiçek takdim edilen şarkıcı, şunları söyledi: “Yurt dışında bize anlatılan Türkiye ile buradaki Türkiye arasında inanılmaz büyük farklar var. Bu ülkeye her gelişimde bu farkları bir kez daha görebiliyorum. İmkan verilirse Türkiye’nin doğru tanıtımı için elimden geleni yaparım. Sizin için her gece Allah’a dua ediyorum. Sizi çok seviyorum.”

HASANKEYF’TE ÇIĞ KÖFTE VE KEBAP KEYFİ

Konserden bir gün sonra çiğ köfte ve kebap keyfi yapan, ardından Hasankeyf’i ziyaret eden Della Miles, bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Sabah / Günaydın