SON TV

Abdurrahim Albayrak: Gomis bencil davrandı

Galatasaray’ın zam talebini ve sözleşme uzatma isteğini reddettiği Fransız golcü Batefimbi Gomis’in açıklamalarına, kulübün 2. başkanı Abdurrahim Albayrak’tan cevap geldi. Deneyimli yönetici, Gomis’in kulübün mali problemleri konusunda “Bu durum benim problemim değil” diyerek bencil davrandığını belirtti.

Abdurrahim Albayrak: Gomis bencil davrandı
  • Spor
  • 12 Ekim 2018 12:20

Galatasaray’dan ayrılarak Suudi Arabistan’ın Al Hilal takımına transfer olan Bafetimbi Gomis, sarı-kırmızılılarda gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Önceki gün yaptığı açıklamada, yeni sözleşme talep etiğini ancak Galatasaray yönetimi tarafından reddedildiğini dile getiren Fransız futbolcuya cevap, Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’tan geldi.

Yenişafak’ın haberine göre; Gomis’in sözleşmesinin 1 yıl uzatılmasını talep etttiğini doğrulayan Abdurrahim Albayrak, “Ama ondan önce ücretine zam istedi. Gomis’e ‘Ülkenin halini biliyorsun’ dedim, ‘Benim problemim değil’ cevabını verdi. Bunun üzerine ‘Galatasaray’ın halini biliyorsun’ dedim, yine ‘Beni ilgilendirmez’ dedi” ifadelerini kullandı.

Yönetim olarak, içinde bulundukları mali problemler nedeniyle kendisine zam yapamayacaklarını bildirdiklerini dile getiren tecrübeli yönetici, o zaman Gomis’in sözleşme uzatma talebinde bulunduğunu ifade etti. Gomis’in yaşının problem olacağını dile getiren Albayrak, “Biz zam yapmayacağımızı söyleyince sözleşmesinin 1 yıl daha uzatılmasını istedi. 37 yaşına kadar Gomis’i ne yapacaktık?’’ ifadelerini kullandı. Sarı-kırmızılı takımı yoğun maç trafiğini beklediğini belirten Abdurrahim Albayrak, “Lig ve Avrupa’da yoğun tempo bizi bekliyor ama biz zoru severiz’’ dedi.

“Kalmak istemiştim”

Gomis geçtiğimiz günlerde Galatasaray’da kalmayı istediğini ancak yönetimin kabul etmediğini açıklamıştı. 33 yaşındaki golcü futbolcu, “Önceliğim Galatasaray’da kalmaktı. Yaşamayı çok sevdiğim bir şehir ve daha önce hiç almadığım sevgiyi bana hissettiren bir taraftar topluluğu. Böyle güzel bir kulüpte bir sene daha kalmak istedim, zam değildi talebim. Kontratımı uzatma talebim reddedildi” ifadelerini kullanmıştı.

CAS’a başvuracağız

UEFA’nın Finansal Fair play kriterleri konusunda G.Saray dosyasını komisyona göndererek yeniden açması nedeniyle İsviçre’ye giden Başkan Mustafa Cengiz, CAS’a başvuracaklarını açıkladı. Cengiz, İstanbul’a dönüşte yaptığı açıklamada, “Bu süreçte kesinlikle yapılandırma anlaşması içinde davranmaya başladık. Ancak hakimler kurulunun itirazı var. Pazartesi günü CAS’a başvurmayı düşünüyoruz. Bu yeniden gözden geçirmenin yanlış olduğunu düşünüyoruz. UEFA, geçmiş yıllardaki 142 milyon Euro’luk zararın göz ardı edildiğini iddia ediyor. Biz ise edilmediğini iddia ediyoruz. CAS bir süreç. Bize men de verebilirler. Öyle bir yetkileri var ” diye konuştu.

Yeni golcü adayı Maicon’un kardeşi

G.Saray’ın Brezilyalı stoperi Maicon Roque’nin kardeşi Maurides Roque’nin CSKA Sofya’daki performansı dikkat çekiyor. Sarı-kırmızılıların bu oyuncuyu golcü listesine aldığı öğrenildi.

Linnes: Benimle devam etmek istiyorlar

G.Saray ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Martin Linnes, Norveç basınına konuştu. Sarı-kırmızılı takımda mutlu dönemler geçirdiğini ve sezon sonunda yeni sözleşme imzalamak için sabırsızlandığını söyleyen Linnes, yönetimin de kendisiyle devam etmek istediğini söyledi.

 

0/5 (0 Reviews)