SON TV

Acun Ilıcalı’nın en büyük mutluluğu!

Medya patronu ve Tv8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, kızlarının doğum gününü kutladığı anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Acun Ilıcalı’nın en büyük mutluluğu!

29 Mayıs günü 50. yaşına giren Acun Ilıcalı, geç de olsa kızları tarafından sürpriz bir doğum günüyle yeni yaşını kutladı. Kızlarını yanına alarak Kızlarıyla birlikte geçmiş doğum gününü kutlayan Ilıcalı, o anları 7,4 milyon takipçili Instagram hesabından paylaştı.

Şu sıralar Survivor Türkiye Yunanistan yarışmasıyla ilgilenen Acun Ilıcalı, Türkiye dönüşünde kızlarıyla hasret giderdi.

O anları takipçileriyle payalaşan Ilıcalı, kısa süre içerisinde 250 bine yakın beğeni aldı. Peki ekranların sevilen yüzü Acun Ilıcalı, kimdir?

Acun Ilıcalı kimdir?

Erzurum, Ilıca ilçesi doğumlu Ergün ve İlknur Ilıcalı’nın ikinci çocuğu olan Acun, 29 Mayıs 1969’da Edirne’de dünyaya geldi.

5 yaşında başladığı ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimine İstanbul’da Kadıköy Maarif Koleji’nde başlayan Acun, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, ama üniversite hayatı, 7 yılın sonunda mezun olmadan bitti.

19 yaşında iken 1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybetti. 1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama başarılı olamadı.

Televole’nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Ardından bu bölümü, 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etti. 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu

Fear Factor, Survivor, Kızlar – Erkekler, Survivor Türkiye – Yunanistan, Survivor Aslanlar – Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi , Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. Uğur Dündar’ın sunmuş olduğu Yoksa Rüya mı ve Behzat Uygur’un sunmuş olduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir.

2005 yılında, 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girdi. Birinci evliliğini 19 yaşında iken 1988 yılında üniversiteden arkadaşı Seda Ilıcalı ile yaptı. Bu evliliğinden Banu (d.1989) adında bir kız çocuğu sahibi oldu. 24 yaşında iken 1993 yılında boşandı.

İkinci evliliğini 2003 yılında yaptığı Zeynep Yılmaz’dan Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna daha sahip oldu.

2010 yılında eşi Zeynep Ilıcalı kendisini 20 yaşındaki Şeyma Subaşı ile aldattığını öne sürerek boşanma davası açtı. Ünlü isimlerin avukatlığını yapan avukat Kezban Hatemi ile anlaşan Acun Ilıcalı, eşinin iddialarını kabul etmedi. 2011 yılı Eylül ayında barışarak boşanma davası düşmüştür.

18 Eylül 2017 tarihinde Şeyma Subaşı ile Marsilya’daki Türk Konsolosluğu’nda kıyılan nikahla evlendi. 26 Kasım 2018 tarihinde Silivri Adliyesinde görülen dava sonucu anlaşmalı olarak boşandı.