SON TV

Adalet Bakan Yardımcılığına bir isim daha

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinin ardından kabinede Adalet Bakanlığına Yılmaz Tunç’un atanmasının ardından şimdi gözler Bakan Yardımcılığı atamalarına çevrildi. Bakan Yardımcılığı için yargı kulisleri hareketli günler geçirirken SONTV, Adalet Bakan yardımcılığı için kulislerde adı geçen o ismi öğrendi.

Adalet Bakan Yardımcılığına bir isim daha

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un göreve başlamasının ardından kulislerde bakan yardımcılığı için yeni isimler konuşulmaya başlandı. SONTV, Bakan Tunç’un göreve başlamasıyla iki bakan yardımcısı ile yolların ayrılacağını daha önce yazmıştı. Yolların ayrılacağı iki bakan yardımcısının yerine kimin getirileceği ise merak konusu oldu. Yargı kulislerinde bakan yardımcılığı için birçok isim konuşulsa da SONTV, öne çıkan isimleri açıklamaya devam ediyor. Buna göre, Adalet Bakan Yardımcılığı görevi için Ankara Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftçi’nin adının geçtiği öğrenildi.

Daha önce 2019-2021 yılları arasında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü görevinde bulunan Çiftçi, 29 Ocak 2021 tarihinden itibaren Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı olarak görev yapıyor.